کدخبر: ۲۷۳۴۵۴ لینک کوتاه

ترامپ می‌خواست از شر دختر و دامادش خلاص شود

اقتصادنیوز: جزئیات کتاب جدیدی فاش می‌کند، اندکی پس از ورود جان کلی به عنوان رئیس دفتر کاخ سفید دونالد ترامپ این ژنرال بازنشسته را موظف کرد تا از "شر" ایوانکا ترامپ و جارد کوشنر خلاص شود و به همین دلیل او آنها را به نیویورک فرستاد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، به گزارش روزنامه نیویورک تایمز در این کتاب آمده است: شرکت کوشنر مدعی است که ترامپ از جان کلی، رئیس دفتر وقت کاخ سفید خواسته بود تا داماد و دختر ارشدش را از کاخ سفید حذف کند زیرا فرزندان او نمی‌دانستند که چطور طبق مقررات بازی کنند.

براساس این کتاب که نوشته یک روزنامه‌نگار به نام ویکی وارد است، ترامپ سابقا از فرزندانش درباره تولید امواج منفی در مطبوعات شکایت داشته است. ژنرال کلی در آن زمان به ترامپ گفته بود که اخراج فرزندان او سخت است اما بعدا با حرف ترامپ که گفته بود "اینها چنان زندگی را سخت می‌کنند که چاره‌ای جز درخواست از هر دوی آنها برای استعفا باقی نمی‌ماند" موافقت کرد.  

افراد مطلع به نیویورک تایمز گفتند، ایوانکا ترامپ و همسرش از این برنامه‌ها جان سالم به در بردند. آنها افزودند، تمایل رئیس‌جمهوری آمریکا برای خروج فرزندانش از کاخ سفید همچون "امواجی در رفت و آمد" است.

جان کلی دسامبر گذشته از ریاست دفتر کاخ سفید استعفا داد. از زمان کناره‌گیری او، ایوانکا ترامپ و کوشنر نفوذ بیشتری پیدا کردند.

مقام‌های کاخ سفید ادعاهای مطرح شده در کتاب ویکی وارد را رد کردند. سخنگوی وکیل کوشنر به نیویورک تایمز گفت: به نظر می‌رسد  ویکی وارد این کتاب را براساس تخیل نگارش کرده است نه واقعیت. هر آنچه خانم وارد در کتابش به آن اشاره کرده است، غلط است. تصحیح این همه غلط بسیار وقت‌گیر خواهد بود.