کدخبر: ۲۷۳۶۸۰ لینک کوتاه

شیب نزولی خط حمله پرسپولیس

​اقتصاد نیوز:هر چقدر در دفاع پرسپولیس خیال هواداران این تیم با بودن سیدجلال و شجاع راحت است، خط حمله هر روز بیشتر نگران‌شان می‌کند.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از سایت نود، پرسپولیس برانکو در لیگ پانزدهم، خط حمله فوق العاده با خط دفاعی ضعیف و پراشتباه بود. لیگ شانزدهم، برانکو خط دفاعش را ترمیم کرد و در کنار خط حمله‌ای رویایی، توانست بهترین قهرمانی تاریخ لیگ برتر را بدست بیاورد. خط دفاعی که رکورد بهترین دفاع لیگ را شکست و خط حمله‌ای، که به هیچ تیمی رحم نمی‌کرد. از فصل پیش و محرومیت طارمی اما، خط حمله پرسپولیسی‌ها آرام رو به افول است. در هر مقطع، کمتر گل می‌زند و حالا شرایطی نگران کننده دارد.

پرسپولیس در بازی با السد، نتوانست دروازه حریف را باز کند و امتیازات بازی را از دست داد. مقابل پاختاکور هم آن‌ها، در ورزشگاه آزادی فقط یک گل زدند. سه بازی آخر پرسپولیس با نفت مسجدسلیمان، صنعت نفت و نساجی که از تیم‌های پایین جدول بودند هیچکدام، با بیشتر از یک گل همراه نبود. مجموع آمار پرسپولیس در 5 بازی آخرش، فقط سه گل زده است.

مقایسه نیم فصل به نیم فصل پرسپولیس، روند نزولی خط حمله آن‌ها را بهتر نشان می‌دهد. پرسپولیس نیم فصل دوم لیگ شانزدهم، یعنی آخرین مقطعی که طارمی و علیپور را در کنار سروش را داشت، در 15 بازی 30 گل زد. یعنی میانگین 2 گل زده در هر بازی. نیم فصل اول لیگ هفدهم که طارمی در آن محروم شد، آن‌ها 27 گل زدند و با میانگین 1.8 گل زده در هر بازی کمی افت کردند. نیم فصل دوم، افت‌شان بیشتر شد و تعداد گل‌های‌شان به 21 یعنی 1.4 گل در هر بازی رسید. نیم فصل اول امسال، پرسپولیس فقط 17 گل زد و میانگین 1.13 گل در هر بازی را داشت. رسیدن گل‌های هر نیم فصل پرسپولیس از 30 به 27، سپس 21 و 17، نشان از افت خط حمله این تیم دارد. مسیری که گل‌های این تیم در هر بازی را تقریبا نصف کرده و با ورود بودیمیر، متوقف نشده و ادامه دارد.

پرسپولیس هنوز هم یکی از بهترین خطوط دفاعی لیگ برتر است و بیشتر بازی‌هایش را، با کلین شیت تمام می‌کند. با این حال برای تکرار قهرمانی و بازگشت به روزهای اقتدار، نیاز به خط حمله قدرتمندی هم دارد. نیاز به مهاجمی که به قول برانکو، «قاتل» باشد و مثل زوج سابق طارمی و علیپور، تمام مدت فشار را روی دروازه حریف را نگه دارد.