کدخبر: ۲۷۳۶۸۶ لینک کوتاه

وزیر کار: تحریم آمریکا از جنگ بدتر است

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: فشارهای اقتصادی آمریکا علیه ایران از جنایات جنگی هم بدتر است و کسی از آثار و نتایج و جنایات بشری آنها نمی تواند بگذرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، محمد شریعتمداری شامگاه پنجشنبه در جلسه شورای اداری استان لرستان اظهار داشت:ملت ایران با صبوری و تحمل، شکست آمریکا را رقم زده چراکه آنها برنامه هایی داشتند و کشور را با محاصره اقتصادی تحت فشار قرار داده و با اطمینان می گفتند که ما چهلمین سال پیروزی انقلاب را نخواهیم دید.
وی بیان کرد: آنها با اطمینان با دهان های کثیف و آلوده خود می گفتند در 22بهمن در تهران خواهیم بود، آنها خواب های دیده بودند و تصورات کرده بودند اما تصوراتشان برهم پاشید.
شریعتمداری افزود: البته ملت تاحدودی آسیب دیده و تردیدی در آن نیست و کسی از آثار و نتایج و جنایات بشری آنها نمی تواند بگذرد آنها کارهایی کردند که از جنایات جنگی هم بدتر بود.
وی اضافه کرد: آنها قبلا به دولت ها فشار می آوردند و پس از آن به کمپانی های ولی اکنون به اشخاص حقیقی فشار آورده اند.
شریعتمداری بیان کرد: این فشارهای بی امان به نتیجه نرسید تهدیدهایی کردند و فرصت هایی در کشور به وجود آورد و در بسیاری از حوزه های اقتصادی با اعمال محدودیت های دولت تهدید به فرصت تبدیل شد.

** توجه به جوانان
وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی همچنین گفت: توجه به جوانان در پیام رهبر معظم انقلاب در گام دوم انقلاب درس بزرگی است و همه ما در مشاغل مختلف باید به این موضوع توجه کنیم چرا که در طول سال ها به جوانان کمتر توجه شده است.
وی افزود: معتقد هستیم که انتصاب جوانان در پست های حساس و مدیریتی باید صورت گیرد و باید این مسیر ادامه یابد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: در کنار استفاده از جوانان باید از تجربه افراد هم استفاده کرد و این روند انقلاب اسلامی را به جلو هدایت می کند.
شریعتمداری بیان کرد: اگر در جنگ تحمیلی پیروزی به دست آمد و اگر دنیا در مقابل ایران ایستاد و اگر همه سلاح های مختلف بر سر ایرانیان آزمایش شد ، به دلیل رهبری داهیانه امام راحل و عمل و حرکت جوانان انقلابی بود.
وی اضافه کرد: در هیچ جنگ و مناقشه ای وارد نشدیم مگر اینکه به خاک ایران تعرض شد.
وی با بیان اینکه باید کشور را از این شرایط خارج کنیم گفت: با ناامیدان و نابلدان نمی شود کشتی جمهوری اسلامی را به مقصد رساند باید با افراد کاربلد و باامید به اهداف اصلی مان برسیم.
وی افزود: باید به جوانان میدان داد و اتاق های فکر و اندیشه و جلسات مشاوره را با بزرگان برگزار و استفاده در عمل با اجرای جوانان مهم می باشد.