کدخبر: ۲۷۳۶۹۰ لینک کوتاه

تنها راه نجات شفر در استقلال

اقتصاد نیوز:با آن‌که استقلال تیم قدرتمندی است و مقابل العین هم عملکرد خوبی داشت، اما به اندازه کافی برای شفر خوب نبود.

به گزارش اقتصاد نیوز، شفر می‌داند در دومین سال حضورش در استقلال باید یک جام برای استقلال بگیرد وگرنه ماندنش دست خداست. از همین حالا درباره تابستان آینده استقلال بحث زیاد است. از ما نشنیده بگیرید ولی یکی از نزدیکان استقلال روزی در وزارت ورزش گفته است: «کاش شفر به تیم ملی برود...» ادامه این جمله را احتمالاً خودتان حدس می‌زنید. شاید حالا نظر آن مقام مسئول عوض شده باشد و شاید هم همچنان روی حرفش باشد ولی چیزی که در ظاهر همه می‌بینند، پایه‌های لرزان نیمکت شفر است. سرمربی استقلال هم کم و بیش از همه چیز با خبر است. می‌‎داند که قرارداد فصل جدیدش با استقلال تضمین شده نیست. او یک فصل دیگر با آبی‌‎ها قرارداد دارد ولی عده‌ای در باشگاه فصل بعد را بدون او تصور می‌کنند. مخصوصاً اینکه حالا شایعات جدی درباره بازگشت امیر قلعه‌نویی به استقلال مطرح می‌شود.

شفر در حال حاضر جام حذفی را از دست داده. در لیگ برتر هم تیم سوم است و به هر حال رقبای قدرتمندی برای رسیدن به قهرمانی دارد. از سویی در آسیا هم موفق نشده نتایج خوبی بگیرد و حاصل تلاشش دو بازی و یک امتیاز بوده است. حالا فقط می‌ماند شهرآورد. همه می‌دانند که این بازی چقدر در آینده کاری مربیان اثر می‌گذارد. سالی که پرویز مظلومی توانست استقلال را قهرمان جام حذفی کند تنها به این دلیل که شهرآورد را ۳ بر ۲ باخته بود از کار برکنار شد. او همین حالا گلایه‌های زیادی از برکناری‌اش در آن فصل دارد و می‌گوید حقش نبود. منتهی مظلومی هم خودش می‌دانست شهرآورد گاهی حتی از قهرمانی مهم‌تر است.

حالا شفر هم دقیقاً به همین مسئله آگاه شده است. او می‌داند تنها راه نجات موقتش شهرآورد بزرگ تهران است. او اگر بتواند تیمش را در این بازی برنده کند و از سویی در لیگ حتی سهمیه بگیرد در آن صورت برکناری‌اش خیلی سخت خواهد بود، اما اگر شهرآورد را ببازد برای ماندن دیگر هیچ راهی جز قهرمانی در لیگ نخواهد داشت. البته نباید فراموش کرد اگر او شهرآورد را ببازد طبیعتاً شانس آنچنانی برای قهرمانی لیگ برتر ندارد. این شرایط نشان می‌دهد همه چیز بستگی به شهرآورد دارد. در واقع شیشه عمر او به نوعی دست برانکو است. اگر شفر برنده شود که شانس ماندنش زیاد خواهد بود اگرنه باید خیلی زود به فکر بستن ساک‌هایش باشد.