کدخبر: ۲۷۴۱۲۵ لینک کوتاه

احتمال آتش‌سوزی در محصولات فراری

اقتصاد نیوز:فراری اکثر محصولات تولیدی خود بین سال‌های ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۹ را به دلیل نقص فنی در قفل درب خودرو و همچنین احتمال آتش‎سوزی فراخوان کرد.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، فرخوان ایمنی شرکت فراری به تازگی در دو مورد آغاز شده است. این فراخوان که در ۱۴ فوریه امسال اعلام شد، ۲۷۳۲ خودروی فراری را ملزم به مراجعه به نمایندگی کرده است که تقریبا کلیه محصولات تولیدی بین سال‌های ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۹ را شامل می‌شود.

احتمال آتش‌سوزی در محصولات فراری

فراخوان اول درباره نقص در دستگیره درب خودرو در مدل GTC4Lusso می‌شود که ظاهرا در هنگام حادثه، این احتمال وجود دارد که درب‌ها توسط دستگیره گشوده نشوند. این اتفاق که در چند مورد در آمریکای شمالی گزارش شده است موجب شده تا فراری از مالکان مدل‌های GTC4Lusso و GTC4Lusso T بخواهد که سریعا به نمایندگی‌های مجاز مراجعه کنند.

فراخوان دوم اما مهم‌تر از فراخوان قبلی بوده و شامل احتمال آتش‌سوزی در خودرو‌های تولیدی این شرکت می‌شوند. این فراخوان که شامل مدل‌های لافراری Aperta، 488 GTB، GTC4Lusso T، GTC4Lusso، 488 Spider، 812 Superfast و 488 Pista می‌شود، گستردگی بیشتری نسبت به فراخوان قبلی دارد. ظاهرا مشکل به نشتی بنزین در بخش‌هایی از سیستم انتقال سوخت و باک باز‌می‌گردد که در شرایطی خاص امکان آتش‌سوزی در خودرو را میسر می‌سازد. فراری در اینباره گفته است این خودرو‌ها مجهز به یک قطعه برای جداسازی بخار بنزین در باک بوده که دچار مشکل شده است. مسئولیت خرابی این قطعه به عهده تامین کننده آن است. خرابی این بخش امکان ایجاد جرقه و آتش‌‎سوزی را افزایش می‌دهد.

این فراخوان نیزاز ۱۴ آوریل آغاز می‌شود و کلیه نمایندگی‌ها مجهز به قطعات جدید شدند و تکنسین‌ها آموزش لازم برای تعمیر و تعویض این قطعه را دیده‌‎اند. کلیه مراحل تعویض و تعمیر این مشکل به صورت رایگان و بدون نیاز به نوبت انجام می‌شود.

فراری یک خودروساز مشهور ایتالیایی است که به تولید سوپر‌اسپرت‌های فوق سریع و لوکس شهرت دارد. این خودرو‌ها به دلیل بهره‌گیری از موتور‌های نیرومند و تولید حرارت بسیار زیاد، همواره در خطر آتش‌سوزی قرار دارند. از این رو یکی از دغدغه‌های این شرکت کاهش احتمالا وقوع این حوادث است.