کدخبر: ۲۷۴۶۴۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
خشم مسکو از اقدامات تحریک‌آمیز نیروی هوایی آمریکا در نزدیکی مرز  روسیه

خشم مسکو از اقدامات تحریک‌آمیز نیروی هوایی آمریکا در نزدیکی مرز روسیه

اقتصادنیوز:سخنگوی رئیس جمهوری روسیه با انتقاد از پرواز بمب افکن های آمریکا در نزدیکی مرزهای روسیه، اعلام کرد که چنین تحرکاتی تنها تنش میان مسکو و واشنگتن را بیشتر می کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، دمیتری پسکوف روز پنجشنبه با بیان این مطلب افزود: از نقطه نظر تاکتیکی تنها نظامیان می توانند در خصوص چنین رویدادهایی اظهار نظر کنند با این وجود شکی ندارم که چنین اقدامات تحریک آمیزی به امنیت و ثبات مناطقی که در مجاورت روسیه قرار دارند، ضربه می زند. 

وزارت دفاع روسیه امروز پنجشنبه با انتشار فیلمی پرواز یک فروند بمب افکن بی-52 اچ آمریکا را نشان داد که دو جنگنده روسی آن را همراهی می کردند.

در گزارش وزارت دفاع روسیه خاطرنشان شد که دو فروند سوخو-27 نیروی هوافضای روسیه به دلیل نزدیکی هواپیمای آمریکایی بر فراز دریای بالتیک به پرواز درآمدند.

خبرگزاری ریانووستی نیز گزارش داد که بمب افکن استراتژیک آمریکا از نوع بی-52 اچ بود و بمباران ناوگان روسیه را (بدون پرتاب بمب) تمرین می کرد. 

رسانه های روسیه دو روز پیش نیز گزارش داده بودند که چندین فروند بمب افکن بی-52 اچ آمریکا که توان حمل بمب هسته ای دارند در نزدیکی مرزهای روسیه به پرواز درآمدند.

این بمب افکن ها در مرزهای جنوبی، شمالی و غربی بخش های اروپایی و خاور دور روسیه پرواز کردند. 

گفتنی است، آمریکا در یک هفته اخیر شش فروند بمب افکن راهبردی بی-52 اچ در انگلیس مستقر کرد.