کدخبر: ۲۷۴۹۲۲ لینک کوتاه

پایین آمدن آب در آق‌قلا؛ سیل همچنان تهدید می‌کند

اقتصادنیوز:در حالیکه مقام های محلی دوشنبه گفته اند که میزان آب انباشت شده در سطح شهر آق قلا در ۱۵ کیلومتری شمال گرگان تا میزان نیم متر و حتی در برخی مناطق ۵۰ درصد کاهش یافته، اما آسمان ابری شهر همچنان عامل نگرانی و اوضاع در محله کل آباد از توابع آق قلا و نیز شهر گمیشان و روستاهای اطراف آن همچنان وخیم است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا از سطح منطقه حاکیست، با انفجار بخشی از دژ خط آهن گرگان به اینچه برون در بالا دست شهر آق قلا، یک خروجی بزرگ آب از داخل شهر به سمت دریا گشوده شده است و انتظار می رود تا دوشنبه شب از میزان آب موجود در سطح شهر به شدت کاسته شود.

با اینحال، در ساعات بعد از ظهر همین روز بر حجم آب جمع شده در پشت جاده بندرترکمن به گمیشان افزوده شد. 

گزارش ها حاکیست کار امداد رسانی به اهالی گرفتار در سیلابی که از روز پنجشنبه گذشته بخش هایی از استان گلستان را در نوردیده با قدرت ادامه دارد و نیروهای محلی و نیروهای امدادی اعزامی از سراسر کشور سرگرم کمک به مردم منطقه هستند. 

نهادهای ذیربط نیز با اعزام نمایندگان خود به منطقه در حال پیگیری اقدامات لازم جهت بازگرداندن شهرهای آق قلا و گمیشان به زندگی عادی هستند و وزیر کشور نیز در همین روز بر روند فعالیت ها نظارت داشته و از مناطق مختلف سرکشی کرده است.

با این همه بارانی که از بامداد دوشنبه در دامنه های ارتفاعات جنوبی استان گلستان شروع به باریدن کرده، همچنان مایه نگرانی مردم و سیلزدگان است. باران همچنان در مرکز استان بی وقفه می بارد و گفته می شود کار تدارکات و کمک رسانی را تا حدودی کند کرده است. 

میزان بارش ها در ساعات عصر به بعد بویژه در شهر گرگان شدت گرفته است و خبرهای رسیده از آق قلا و گمیشان نیز حاکی است از میزان آب در آق قلا کاسته شده است، اما اوضاع در گمیشان چندان خوب نیست، بطوری که گفته شده است، دستور تخلیه شهر از سوی مقام های محلی صادر شده است. باران همچنان در مرکز استان گلستان می بارد.