کدخبر: ۲۷۴۹۲۶ لینک کوتاه

آمریکا: یهودستیزی و صهیونیزم ستیزی با هم فرقی ندارد/ با هردوی آنها مقابله می‌کنیم!

اقتصادنیوز: وزیر خارجه آمریکا صهیونیسم ستیزی را با یهودستیزی یکسان دانست و گفت: آمریکا با جدیت با صهیونیسم ستیزی مقابله خواهد کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل ازایرنا، مایک پمپئو عصر دوشنبه در نشست سالانه روابط عمومی اسرائیلی-آمریکایی(ایپک) که در واشنگتن برگزار شد، افزود: من واقعا نگران تهدید یهود ستیزی هستم که همچون سرطان در خاورمیانه و اروپا در حال رشد است. 

وی ادامه داد: یهود ستیزی در کشور ما هم از سال 2013 تا کنون حدود 3 درصد افزایش یافته است. هر انسان باید در برابر یهود ستیزی بایستد و از حق یهودیان دفاع کند تا خدای خود را بپرستند. آمریکا وظیفه دارد تا آزادی های دینی را به رسمیت بشناسد و این مساله در قانون اساسی ما قید شده است.

وزیر خارجه آمریکا با این ادعا که در برابر بزرگترین و دیرینه ترین تعصب جهان ایستاده است، اظهار کرد: این تعصب واقعا شکل های جدیدی یافته است در پوشش ضد صهیونیسم همچون جنبش های تحریم در حال حرکت است.

اشاره پمپئو به تحریم 8 نامزد دمکرات رئیس جمهوری آمریکا از حضور در این نشست صهیونیستی است.

پمپئو انتقاد از عملکرد آنچه که او دولت اسرائیل نامید را پذیرفتنی دانست و ادامه داد: اما انتقاد از موجودیت اسرائیل پذیرفتنی نیست. امروز تنها یک عضو سازمان ملل(رژیم صهیونیستی) مدام زیر سوال می رود، یهود ستیزی و صهیونیسم ستیزی دو روی یک سکه هستند. 

وی دلیل این مساله را فراموش کردن تجربه هولوکاست از سوی تمدن غرب است، گفت: بعضی سیاستمداران فکر می کنند یهود ستیزی می تواند برای آنها رای بیاورد. باید از اسرائیل ستایش کرد و آن را بالا ببریم نه اینکه تحقیر شود.

وزیر خارجه آمریکا افزود: ترامپ مبارزه با یهود ستیزی را در راس برنامه های خود قرار داده است. خروج از شورای حقوق بشر نمونه ای از آن است. علاوه بر آن، دفتر ویژه ای برای مبارزه با یهودستیزی در وزارت خارجه ایجاد کردم.

پمپئو خروج از برجام را نمونه دیگر مبارزه با یهودستیزی دانست و اظهار کرد: بزرگترین کمپین فشار حداکثری را ایجاد کردیم که تازه درد آن را احساس کرده اند. هنگامی که در لبنان بودم، حسن نصرالله کاسه گدایی دست گرفته بود و از مردم لبنان می خواست تا به او کمک کنند.

وی با این ادعا که صهیونیسم در تورات آمده است، تاکید کرد: صهیونیسم ستیزی با یهودستیزی یکسان است و آمریکا با این پدیده مقابله خواهد کرد.