کدخبر: ۲۷۵۱۱۸ لینک کوتاه

آخرین وضعیت راه ها همزمان با آغاز موج دوم سفرهای نوروزی

اقتصاد نیوز: رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا ضمن تشریح آخرین وضعیت جاده‌های کشور همزمان با آغاز موج دوم سفرهای نوروزی گفت: از ابتدای تعطیلات نوروز تاکنون ۸۰ درصد تصادفات ناشی از سبقت و سرعت غیر مجاز و بی‌توجهی به جلو در حین رانندگی بوده است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا، سرهنگ نادر رحمانی در ادامه گفت: به دلیل شروع موج دوم سفرهای نوروزی، امروز شاهد افزایش حجم سفرها و تردد در محورهای مواصلاتی هستیم. ضمن اینکه بعد از کاهش مداخلات جوی  این سفرها بیشتر شده است.

وی تاکید کرد: در هیچیک از راه‌های اصلی مواصلاتی کشور، گره ترافیکی نداریم و تنها در محور هراز محدوده شمال به جنوب از سمت آمل به سمت تهران ترافیک سنگین است. در همین محور ریزش کوه را داشتیم که خوشبختانه تلفات فوتی نداشته اما دو تن از هم‌میهنان مجروح شدند.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا گفت: محور کیاسر-سمنان که به دلیل بارش‌های اخیر مسدود بود، امروز صبح بازگشایی شد. محورهای تهران-قم در هر دو مسیر رفت و برگشت، ترافیک پرحجمی دارند.

به گفته نادری، برخی محورهای خراسان رضوی و خراسان جنوبی هنوز مسدود هستند و تلاش‌ها برای بازگشایی این محورها ادامه دارد. هنوز شرایط محیطی در محورهای مواصلاتی به شکل زمستانی است بنابر این توصیه می‌شود حتماً قبل از سفر با شماره ۱۲۰ تماس بگیرند و از وضعیت جوی و ترافیکی اطلاع کسب کنند.

وی افزود: پرترافیک‌ترین استان‌ها، بعد از تهران و البرز، استان‌های گیلان، مازندران، آذربایجان شرقی، قم، خراسان رضوی و فارس است.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا گفت: از ابتدای طرح نوروزی تاکنون سه تخلف؛ سبقت غیر مجاز، سرعت غیر مجاز و بی‌توجهی به جلو در رانندگی، سبب ۸۰ درصد تصادفات جاده‌ای شده که عمدتاً تلفات فوتی داشته است. رانندگان برای جلوگیری از آسیب‌های احتمالی به این نکات توجه کنند.