کدخبر: ۲۷۵۴۱۵ لینک کوتاه

آمریکا هرگز تحریم های روسیه را لغو نمی کند

اقتصادنیوز: نخست وزیر روسیه اعلام کرد: سیاست آمریکا بر تحریم بی پایان روسیه استوار شده است بنابراین واشنگتن هرگز تحریم های ضد روسی را لغو نخواهد کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، دمیتری مدودف روز جمعه در شبکه اجتماعی وکنتاکته ( شبکه اجتماعی محبوب روس ها که مابین فیس بوک و اینستاگرام است و توسط موسس تلگرام ساخته شده است) در پاسخ به پرسشی در خصوص زمان به پایان رسیدن تحریم های آمریکا علیه روسیه این مطلب را بیان کرد.

مدودف با بیان اینکه می توانم پاسخ صریحی به این پرسش بدهم، اظهار داشت: آنها (آمریکایی ها) هیچگاه تحریم ها علیه روسیه را لغو نمی کنند زیرا تمام سیاست آنها در یکصد سال اخیردر مورد کشور ما خواه شوروی یا روسیه، بر بکارگیری تحریم استوار شده است.

نخست وزیر روسیه گفت: به همین خاطر است می بینیم که هیچگاه در تحریم های ضد روسی آمریکا وقفه ایجاد نشده است و ما همواره با تحریم های واشنگتن روبرو بوده ایم که این مساله تاسف بار است.

مدودف افزود: قطعا تحریم ها به همکاری بین المللی روسیه و آمریکا لطمه می زند و به ما اجازه نمی دهد به همراه آمریکا به حل مسائل مهم امنیت بین المللی و توسعه اقتصادی بپردازیم. 

یاد آور می شود که آمریکا دور جدید تحریم های خود را از سال 2012 علیه روسیه به اجرا گذاشت و از سال 2014 به دلیل الحاق کریمه اوکراین به خاک روسیه بر تعداد و سرعت اعمال تحریم ها افزود.

اکنون تعداد تحریم های آمریکا علیه روسیه از 66 بسته نیز فراتر رفته است ضمن اینکه 62 کشور جهان نیز همراستا با آمریکا تحریم هایی را علیه روسیه و در حمایت از اوکراین وضع کرده اند.

آخرین مورد تحریم روسیه از طرف آمریکا روز 24 اسفند سال گذشته رخ داد و در آن روز وزارت خزانه‌ داری آمریکا با انتشار بیانیه ‌ای از تحریم شش فرد و هشت نهاد روسی توسط دفتر کنترل دارایی ‌های خارجی (اوفک) از نهادهای زیرمجموعه این وزارتخانه خبر داد.