کدخبر: ۲۷۵۵۶۶ لینک کوتاه

اعلام وضعیت قرمز در دورود

بخشدار سیلاخور شهرستان دورود با اعلام وضعیت قرمز گفت: اماکن اسکان اضطراری برای مردم سیل‌زده دورود تعیین شده‌است.

به گزارش اقتصادنیوز، حسین ساکی در گفت‌وگو با تسنیم در دورود با اشاه به وقوع سیلاب در این شهرستان اظهار داشت: بارندگی در شهرستان دورود سبب جاری‌شدن سیلاب و خسارت‌های مالی خواهد شد، هم‌اکنون بارندگی در شهرستان دورود شروع‌شده، سد مروک فقط 70 سانتی‌متر دیگر مانده است که سرریز کند.

وی افرود: در صورت سرریزشدن سد مروک برای روستاهای بخش سیلاخور مشکلی ایجاد نمی‌شود اما ممکن روستاهای بخش مرکزی را آب فرا بگیرد، چون این روستاها در حاشیه رودخانه تیره است.

بخشدار سیلاخور دورود عنوان کرد: دریچه سد مروک کامل باز است در واقع 37 مترمکعب در ثانیه آب از سد خارج می‌شود که اگر بارندگی ادامه داشته باشد، فردا احتمال 100 درصد سد مروک سرریز می‌کند؛ روستاهای بخش سیلاخور نزدیک سد مروک هستند ولی در قسمت بلندی قرار دارند.

وی بیان کرد: در روستاهای لبان و سفیدکن آب مماس با این دو روستاست که اگر بارندگی ادامه داشته باشد آب دوباره این دو روستا را فرا می‌گیرد، حدود 50درصد روستای کارخانه سفیدکن و 90 درصد روستای لبان احشام و افراد منازل خود را تخلیه کردند.

ساکی گفت: محل اسکان اضطراری برای روستای کارخانه سفیدکن مدارس و مساجد شهر چالانچولان در مرکز شهر و برای روستای سفلی مدارس و مسجد روستای کلنگانه در نظر گرفته شده که 160 تخته چادر را هلال احمر برای روستای سفیدکن به محل اسکان چالانچولان و برای روستای لبان 30 تخته چادر در محل اسکان روستای کلنگانه ارسال شده‌است.

وی افزود: تاکنون کسی به محل اسکان مراجعه نکرده‌است ما اطلاع‌رسانی لازم را انجام داده و از کسانی که خانه‌هایشان را تخلیه نمی‌کنند تعهد گرفته‌ایم.