کدخبر: ۲۷۵۷۴۹ لینک کوتاه

طوفان و باران شدید شب گذشته در تهران خسارت نداشته است

اقتصادنیوز : رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با بیان اینکه طوفان شب گذشته در تهران خسارت نداشته است، تاکید کرد: تمامی پل‌های رودخانه کن سالم هستند و مشکل خاصی در این مناطق وجود ندارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا ،احمد صادقی  با اشاره به باران شدید و طوفان در شب گذشته در تهران گفت: خوشبختانه خسارات جدی بر اثر حوادث جوی شب گذشته به تهران وارد نشده است. خسارت جانی اصلا نداشتیم، خسارات مالی نیز در حد آبگرفتگی در برخی نقاط بوده که برطرف شده و وضعیت مناسبی در شهر تهران وجود دارد.

وی ادامه داد: شب گذشته بحث سیلابی شدن رودخانه‌های تهران خارج از محدوده شهری وجود داشت. این رودخانه‌ها بعد از مجموعه شهر آفتاب بین روستای جمال‌‌آباد بالا و پایین است که خطر آبگرفتگی در این روستاها وجود داشت و خوشبختانه با هماهنگی ستاد بحران شهرری این روستاها تخلیه شده بود.

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با بیان اینکه شب گذشته پل سواره‌رو در محدوده چهاردانگه شکسته بود و به اشتباه پل کن اعلام شده بود، اظهار داشت: پل‌های کن در مسیر رودخانه هیچ آسیبی ندیده‌اند. میزان آب رودخانه‌ها پایین آمده است و مشکل خاصی وجود ندارد.

صادقی با اشاره به محدودیت تردد در منطقه فشم، کن و سولقان تصریح کرد: این مناطق به دلیل ریزش کوه و آسیب جاده محدودیت تردد ایجاد شده است اما تفرجگاه‌های استان تهران امروز باز است و مشکل خاصی وجود ندارد.

وی افزود: تنها در خواست ما از مردم این است که در مسیر رودخانه‌ها پارک و اتراق نکنند. در بخش‌های شمالی حومه تهران نیز بیتوته و اتراق در نزدیکی آب ممنوع است چراکه احتمال دارد با توجه به گرم شدن هوا و آب شدن برف‌ها و همچنین بارش‌های پراکنده که احتمال دارد امروز با آن مواجه باشیم، حجم زیادی از آب در رود‌دره‌ها و مسیل‌ها بیاید و احتمال سیلابی شدن وجود دارد و تاکید می‌کنیم مردم در این مناطق اطراق نکنند.