کدخبر: ۲۷۶۰۶۸ لینک کوتاه

خانه تکانی در رئال مادرید

اقتصاد نیوز:رسانه اسپانیایی آ اس گزارش داده است برای دگرگونی بزرگ در ترکیب رئال مادرید و خرید بازیکنان جدید، احتمال خروج چندین بازیکن از برنابئو وجود دارد.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از سایت نود، در گزارش این رسانه آمده است که فروش چند بازیکن و چند ستاره تیم اصلی، نه فقط به خاطر تحول در ترکیب و دمیدن روح تازه در تیم اصلی است، بلکه برای خالی کردن فضا در داخل تیم و کسب درآمد برای خریدهای جدید است. بر همین اساس نام های بزرگی به درهای خروجی برنابئو لینک شده اند، ستارگانی که با فروش شان می توانند درآمدی نزدیک به ۴۷۰ میلیون یورو برای باشگاه فراهم آورند.

طبق ارزش گذاری صورت گرفته توسط ترانسفر مارکت، در حال حاضر، کروس، واران و خامس رودریگز، گرانقیمت ترین بازیکنان رئال هستند که فلورنتینو پرس با فروش انها می تواند بیشترین درآمد را کسب کند. طبق ارزش گذاری سایت ترانسفر مارکت، هر یک از این بازیکنان ۸۰ میلیون یورو می ارزند. که فروش هر سه آنها ۲۴۰ میلیون یورو برای رئال مادرید فراهم می کند. ولی رئال مادرید فعلاً قصدی برای فروش واران نشان نداده است و بعید است آنها با مبلغی کمتر از ۱۰۰ میلیون یورو راضی به فروش این بازیکن شوند. در عین حال در بندی از قرارداد قرضی انتقال خامس به بایرن مونیخ آمده است که بایرن برای دائمی کردن انتقال او، می تواند 42 میلیون یورو بپردازد.

گرت بیل دیگر ستاره ای است که می تواند پول خوبی نصیب مادرید کند، ستاره ولزی که باز هم فصل نه چندان خوبی را در برنابئو پشت سر گذاشت، در تابستان احتمالاً در لیست فروش قرار می گیرد و علیرغم ارزش 70 میلیون یورویی او توسط ترانسفر مارکت، شاید رئال مادرید خواستار رقم بیشتری برای این ستاره شود. هر چند باید دید آیا تیمی حاضر به پرداخت چنین رقمی می شود؟

دیگر بازیکنانی که می توانند از درهای خروجی برنابئو بگذرند، مارسلو، ماریانو و کواچیچ هستند. مارسلو فصل بدی را در برنابئو پشت سر گذاشت، او با وجود تغییر سه مربی، در دوران هیچ یک از این سه مربی نتوانست بدرخشد و حتی جایگاهش را در بعضی مقاطع در ترکیب اصلی از دست داد. ارزش او ۳۵ میلیون یورو برآورد می شود. هر چند در مورد خروج وی هنوز تصمیم نهایی گرفته نشده است.

کواچیچ دیگر ستاره ای است که احتمال خروج وی وجود دارد. او در تابستان قبل با قراردادی قرضی راهی استمفوردبریج شد، و احتمال قطعی شدن انتقال وی وجود دارد. این پیش بینی وجود دارد که رئال مادرید بتواند از فروش این ستاره کروات، نزدیک به ۵۰ میلیون یورو بدست آورد. در عین حال، جدایی ماریانو دیاز هم قطعی به نظر می رسد. بعید است رئال مادرید برای فروش او به مبلغی کمتر از ۲۰ میلیون یورو راضی شود. با این شرایط، ابتدا باید منتظر بود زیدان چه کسانی را نمی خواهد و سپس به حساب و کتاب مبالغ فروش بدست آمده پرداخت.