کدخبر: ۲۷۷۲۲۹ لینک کوتاه

عجیب ترین باگ توییتر کشف شد

​اقتصاد نیوز:گروهی از روزنامه نگاران ایالات متحده موفق به کشفی عجیب شده اند. درواقع آنان متوجه شده اند هر بار در توییتر عبارت "دشمن مردم" را تایپ می کنند به سمت نیویورک تایمز هدایت می شوند.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از انتخاب، اگر شما در توییتر عضو باشید می توانید هم اکنون یک آزمایش جالب انجام دهید، یعنی عبارت "دشمن مردم" را در توییتر نوشته و سپس مشاهده کنید که این عبارت چه نتایجی را برای شما به همراه خواهد داشت.

برای بسیاری از کاربران(نه همه آنان) جستجوی عبارت دشمن مردم مساوی است با نتایج مرتبط با نیویورک تایمز. این یک حمله عجیب و غریب علیه نیویورک تایمز به نظر می رسد اما آیا واقعا منطقی است که فکر کنیم الگوریتم توییتر یک پیوند ناخوشایند میان یکی از عبارات مورد علاقه رئیس جمهور ایالات متحده دونالد ترامپ و یکی از اهدافی که او بیشتر به آن پرداخته ایجاد کرده است؟ این موضوع واقعا گیج کننده است.

عجیب ترین باگ توییتر کشف شد / جستجوی عبارت «دشمن مردم» به «نیویورک تایمز» می رسد!

اما وقتی کلمه "مردم" را به تنهایی جسنجو کنیم، شاید معمای مذکور تا حدودی حل شود. درواقع به نظر می رسد توییتر هر عبارتی را که با کلمه مردم همراه باشد به نیویورک تایمز ارتباط می دهد.در جهان توییتر، نیویورک تایمز دشمن مردم است. اما همزمان دوست مردم نیز محسوب می شود. حتی اگر عباراتی مثل مردم روستا را هم جستجو کنید باز هم نیویورک تایمز را مشاهده خواهید کرد.

هنوز به طور دقیق مشخص نیست که باگ بین کلمات نیویورک تایمز و مردم  از کجا پیدا شده است. درواقع زیرساخت این باگ تا حدودی مبهم است. این موضوع می تواند ناشی از یک اشکال مستقیم باشد یا یک ارتباط متقارن بر اساس چیزی در پروفایل تایمز.  با این جود توییتر باگ مذکور را در بیانیه ای تایید کرده است. در این بیانیه آمده است: "این اشکال در سیستم تایپ جستجوی ما محدود به دسکتاپ است که ما در حال تلاش برای رفع آن هستیم. مسئله این است که برای برخی از پرس و جوها در بخش جستجو، کلمه مردم به کلمه نیویورک تایمز مرتبط شده. البته ما هنوز نمی دانیم که چرا سیستم جستجو این کار را انجام می دهد، اما می دانیم که این موضوع باید هرچه سریعتر حل شود."