کدخبر: ۲۷۷۳۲۹ لینک کوتاه

میزان عجیب حقوق مدیرعامل توییتر

اقتصاد نیوز:بر اساس اسناد ارائه شده از سوی شرکت توئیتر به کمیسیون معاملات سهام و ارز ،مدیرعامل شرکت توئیتر در سال ۲۰۱۸ تنها ۱.۴ دلار حقوق دریافت کرده که این رقم بسیار باعث تعجب شده است!

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از گجت نیوز، ، بر اساس اسناد ارائه شده از سوی شرکت توئیتر به کمیسیون معاملات ارزی و سهام آمریکا جک دورسی مدیرعامل این شرکت در سال 2018 تنها 1.4 دلار حقوق دریافت کرده است.درست خواندید. حقوق مدیرعامل توئیتر 1.4 دلار نه 1.4 میلیون دلار بوده است.

بر اساس این اسناد دورسی طی 3 سال پیش از سال 2018 برای مدیریت توئیتر حقوقی دریافت نکرده است.

این در حالی است که ارزش کل ثروت جک دورسی 5 میلیارد دلار برآورد می‌شود.

مدیرعامل توئیتر به مدت 3 سال‌های 2015 تا 2017 از دریافت حقوق و مزایا خودداری کرده است و در سال 2018 نیز از دریافت تمام حقوق و مزایای خود به جز 1.4 خودداری کرده است.

البته مقدار 1.4 دلار یک عدد تصادفی نیست بلکه بر گرفته از تعداد کاراکترهایی است که اوایل توئیتر برای هر پیام اعمال می‌کرد. در سال 2017 این میزان را به 280 کاراکتر افزایش داد.

البته این مسئله در میان شرکت‌های بزرگ آمریکایی که در سیلیکون ولی حضور دارند امری رایج است چرا که استیو جابز مدیرعامل اسبق اپل اریک اشمیت، سرگئی برین و لری پیج  مدیران عامل گوگل، کارول بارتز و تری اسمل مدیران عامل یاهو و جان کمبلز مدیرعامل سیسکو نیز در طول مدت ریاست خود یا حقوقی دریافت نکرده و یا به طور سمبلیک دریافت کردند.