کدخبر: ۲۷۷۴۹۶ لینک کوتاه

جهانگیری آخرین وضعیت هرمزگان در مقابله با سیل را بررسی کرد

اقتصادنیوز: معاون اول رییس جمهوری در تماس تلفنی با استاندار هرمزگان آخرین وضعیت اقدام های انجام شده در راستای آمادگی برای ورود سامانه بارشی و احتمال وقوع سیل در این استان را پیگیری و بررسی کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، اسحاق جهانگیری روز شنبه در این تماس تلفنی با اشاره به ورود سامانه بارشی فعال به استان و احتمال وقوع سیل افزود: لازم است همه دستگاه های اجرایی هرمزگان برای مقابله با سیل و حوادث احتمالی آماده باشند و تمامی تمهیدات مورد نیاز نیز در این راستا پیش بینی شود. 

وی، در پایان این تماس به علت آمادگی خوب هرمزگان جهت مقابله با سیل احتمالی، از استاندار و دیگر مسوولان این استان قدردانی کرد. 

استاندار هرمزگان نیز در این تماس تلفنی گزارش کاملی از اقدام های صورت گرفته و میزان آمادگی دستگاه های اجرایی در تمامی شهرستان های استان برای ورود سامانه بارشی و احتمال وقوع سیل در استان را ارائه کرد. 

فریدون همتی افزود: ستاد مدیریت بحران در تمامی شهرستان های هرمزگان در آماده باش کامل است و تمامی موارد به صورت لحظه ای پایش می شود. 

به دنبال اخطاریه هواشناسی مبنی بر ورود یک موج بارشی به استان های جنوب شرق کشور از جمله هرمزگان از روز جمعه 23 فروردین ماه و احتمال وقوع سیل و آبگرفتگی، دستگاه های اجرایی و امدادی این استان به حالت آماده باش درآمدند. 

براساس اعلام اداره کل هواشناسی هرمزگان، یک موج بارشی بسیار فعال از روز جمعه 23 تا دوشنبه 26 فروردین ماه این استان را تحت تاثیر قرار خواهد داد و سبب ناپایداری جوی و دریایی قابل توجه خواهد شد. 

در پی پیش بینی هواشناسی و هشدارهای مدیریت بحران استان و همچنین برای جلوگیری حوادث احتمالی ناشی بارندگی سیلاب امروز شنبه و فردا مدرسه ها و دانشگاههای استان هرمزگان تعطیل اعلام شده است.