کدخبر: ۲۷۷۵۰۷ لینک کوتاه

تعداد مدارس تخریب شده در سیل لرستان

اقتصادنیوز: وزیر آموزش وپرورش گفت: بر اثر سیلاب ۵۰ تا ۸۰ مدرسه در استان لرستان تخریب شده و نیاز به تخریب و بازسازی دارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ، سید محمد بطحایی وزیر آموزش وپرورش در پلدختر اظهار داشت: یکی از خدماتی که ما دنبالش هستیم وآنچه مقدوراتمان است انجام بدهیم کمک به  فرهنگیانی  است که در  سیلاب آسیب دیدند وخانه وکاشانه خود را از دست داده و یا در برخی مواقع خسارت به آن‌ها وارد شده است.

وی افزود: امیدوارم بتوانیم با اقداماتی که در دست انجام داریم بتوانیم تسهیلات کم بهره و یا کمک‌های بلاعوض برای مرمت منازل فرهنگیان انجام بدهیم که امیدوارم در روز‌های آینده به نتیجه برسیم واعلام کنیم.

وزیر آموزش وپرورش با بیان اینکه طبق گزارش‌ها ۵۰ تا ۸۰ مدرسه در  سیلاب لرستان  تخریب شده و آسیب دیده که حتما باید تخریب و بازسازی شوند و از نظر ایمنی امکان تحصیل دانش آموزان در این مدارس وجود ندارد بنایراین خیرین محترم به کمک بیایند عنوان کرد: برای بازسازی تجهیزات گرمایشی وسرمایشی هم اعتبار ویژه‌ای را خواهیم گذاشت تا مدارس در شهرستان‌های سیل زده در شهر‌های مختلف از جمله الیگودرز، دلفان، پلدختر ومعمولان در مهر ماه ۹۸ فعالیت خود را بدون مشکل آغاز کنند.