کدخبر: ۲۷۷۵۵۸ لینک کوتاه

ورود فناوری تشخیص چهره به مدارس

​اقتصاد نیوز:منطقه آموزشی غرب ایالت میزوری واقع در غرب آمریکا، با بهره گیری از ۹۵ دوربین مجهز به فناوری تشخیص بیومتریک بر عملکرد دستکم ۷۰۰ دانش اموز نظارت می کند.

به گزارش اقتصاد نیوز،"ریچارد فلر"مدیر فناوری این منطقه می گوید: مدارس ایالت میزوری به منظور کنترل بر عملکرد دانش آموزان به دوربین های نظارتی   تجهیز شده است.  این دوربین های پیشرفته مجهز به فناوری تشخیص چهره و با قیمتی برابر 200 هزار دلار خریداری شده است. این سیستم امنیتی به کمک یک سیستم مدیریتی جامع از پایگاه داده ها، چهره دانش اموزان را تشخیص داده و به محض ورود به مدرسه بر عملکرد تک تک آن ها نظارت می کند.

  تجهیز مدارس غرب آمریکا به فناوری تشخیص چهره

 

پلیس محلی به کمک یک اپلیکیشن بر دوربین های تشخیص چهره نظارت داشته و در مواقع امنیتی و اجرای قانون به طور خودکار آن را قفل می کند. این سیستم همچنین در مواقع خاص به طور اتوماتیک درب های ورودی و خروجی را قفل کرده و اجازه خروج را به دانش اموزان نمی دهد.

ایده نظارت بر عملکرد دانش اموزان با فناوری تشخیص چهره مورد استقبال بسیاری از والدین قرار گرفته و اجرای این طرح در این منطقه اموزش و پروش را گامی بزرگ در ورود فناوریهای نوین به مدارس و همچنین افزایش امنیت معرفی کردند. در مقابل تعدادی از والدین نسبت به نقض حریم خصوصی اعتراض کرده و ورود فناوریهای نوین به مدارس را گامی بزرگ در نقض ارزشها و حقوق فردی توصیف کردند. در هر صورت علی رغم برخی اعتراض ها، این دوربین های هوشمند در سراسر مدارس این منطقه نصب شده و بر اساس اطلاعات ثبت شده تا حال حاضر نظارت بر عملکرد دانش اموزان با موفقیت انجام شده است.

گفتنی است تا حال حاضر بسیاری از مدارس آمریکایی به دوربین های تشخیص چهره  تجهیز شده و نظارت بر عملکرد دانش اموزان و امنیت مدارس را به این فناوری محول کرده اند.