کدخبر: ۲۷۷۹۶۶ لینک کوتاه

دستگیری عامل تهدید به بمب‌گذاری در یکی از بانک‌های فرمانیه تهران+عکس

اقتصادنیوز: رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از شناسایی و دستگیری فردی که تهدید به بمب گذاری در یکی از بانک های چهارراه فرمانیه کرده بود، خبر داد.

 

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا کیوان ظهیری با اعلام خبر بازداشت فردی که ظهر امروز در یکی از بانک ها تهدید به بمب‌گذاری کرده بود، اظهار کرد: ساعت 10 و 40 دقیقه صبح امروز با تماس با سامانه 110 اعلام شد زنی میانسال با حضور در بانکی در چهارراه فرمانیه تهدید به بمب‌گذاری می کند که به سرعت چند تیم از ماموران کلانتری 123 نیاوران به همراه سرکلانتر یکم پلیس پیشگیری در محل حاضر شدند.
وی ادامه داد: با حضور ماموران در محل حادثه و طی بررسی‌های اولیه مشخص شد زن با یک ساک دستی وارد بانک شده و به سراغ رئیس بانک رفته و حین حضور نزد وی، بسته‌ای پیچیده شده با نوار چسب، چراغ چشمک‌زن، سیم و باطری و ریموت را از داخل ساک خارج و تهدید کرده که در صورت عدم انجام خواسته وی، اقدام به انفجار بسته می‌کند.
ظهیری افزود: این زن از رئیس بانک تقاضای 22 هزار دلار کرده بود و نارنجک و کلت نیز همراه خود داشت.
سردار ظهیری با اشاره به حضور تیم های تخصصی پلیس در محل حادثه، متذکر شد: ماموران پس از انجام اقدامات اولیه، وارد بانک شدند و این زن را دعوت به آرامش کردند، سپس در فرصت مناسب و با تیزهوشی موفق به دستگیری وی شدند و بسته مذکور را از دست این زن خارج کردند.
رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ ادامه داد: با دستگیری این زن 54 ساله و بررسی‌های تکمیلی مشخص شد بسته مذکور حاوی مقداری سنگ بوده و به هیچ وجه چاشنی و مواد منفجره به همراه نداشته بود.
وی خاطرنشان کرد: همچنین مشخص شد کلت و نارنجک همراه وی نیز قلابی بوده و قابلیت شلیک و انفجار نداشته است.
ظهیری تصریح کرد: در نهایت ماموران اقدامات تخصصی بیشتر را داخل بانک انجام داده و متهم برای تحقیقات بیشتر به مقر انتظامی منتقل شد.
رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ یادآور شد: متهم در تحقیقات اولیه انگیزه اش از انجام این کار را تهیه پول برای سفر به خارج از کشور عنوان کرد.