کدخبر: ۲۷۸۲۷۴ لینک کوتاه

در دیدار نخست‌وزیر سوریه؛

ظریف: روابط با سوریه برای ما بسیار مهم است

اقتصادنیوز؛ محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه با بیان این که روابط با سوریه برای ما بسیار مهم است و به آن اعتقاد داریم، گفت: مردم جهان وامدار مقاومت دولت و ملت سوریه برابر داعش و دیگر گروه های تروریستی هستند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا؛ «محمد جواد ظریف» در ادامه دیدارهای خود با مقامات سوریه، با عماد خمیس نخست وزیر این کشور دیدار و در خصوص مهمترین موضوعات فیمابین در روابط دوجانبه و تحولات منطقه ای گفت وگو کرد. 

وزیر امور خارجه در این دیدار تاکید کرد: روابط با سوریه برای ما بسیار مهم است و به آن اعتقاد داریم و همیشه در سطح بین المللی می گوییم که مردم جهان وامدار مقاومت دولت و ملت سوریه برابر داعش و دیگر گروه های تروریستی هستند.

وی تصریح کرد:خوشحال هستیم که در این راه در کنار شما هستیم و این موضوع در تاریخ روابط دو کشور ثبت خواهد شد؛ وظیفه امروز ما نهادینه کردن دستاوردهایی است که از خون شهدای مقاومت در مقابله با گروه های تروریستی در سوریه به دست آمده است.

 

تحولات بین‌المللی ضرورت تقویت روابط ایران و سوریه را بیشتر کرده است

نخست وزیر سوریه هم در این دیدار ضمن خوشامدگویی به ظریف، از حمایت های دولت و ملت ایران از سوریه تشکر و با ابراز تاسف از حوادث اخیر در ایران در اثر وقوع سیل، با خانواده جانباختگان این حوادث ابراز همدردی کرد. 

عماد خمیس با مهم برشمردن سفر ظریف به سوریه افزود: تحولات بین المللی ضرورت تقویت روابط بین دو کشور را بیشتر کرده است چرا که ما در یک جبهه قرار داریم؛ روابط دو کشور در همه زمینه ها باید شایسته فداکاری هایی که در سال های گذشته در روابط ایران و سوریه انجام شده است، باشد.

وی خاطرنشان کرد: رییس جمهوری با تاکید بر اولویت شرکت های ایرانی در مشارکت در بازسازی سوریه، از تمام ارکان دولت خواسته است که تمام ظرفیت های خود را برای توسعه روابط با ایران بکار گیرند.