کدخبر: ۲۷۸۵۸۳ لینک کوتاه

ارتش در آمادگی کامل به سر می برد

فرمانده قرارگاه شمالغرب ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: امروز ارتش جمهوری اسلامی دوشادوش سپاه مقتدر و دیگر نیروهای مسلح جمهوری اسلامی آمادگی دارد هر توطئه را در نطفه خفه کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، امیر سرتیپ دوم علی حاجیلو پیش از ظهر پنجشنبه افزود: ارتش جمهوری اسلامی ایران 48 هزار شهید گلگون کفن را در راه دفاع از اسلام و حریم ولایت تقدیم کرده که این یک افتخار بزرگ برای ارتش است.

وی با اشاره به اینکه ارتش در کنار سپاه و دیگر نیروهای مسلح برای دفاع از حریم ولایت و انقلاب اسلامی آمادگی کامل دارد اظهار داشت: امروز نه تنها نیروهای مسلح بلکه تمام مردم ایران اسلامی حامی و مدافع حریم ولایت بوده و در راه دفاع از آرمان‌های نظام اسلامی از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنند.

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمالغرب نیروی زمینی ارتش گفت: ارتش مأموریت الهی خود را در تثبیت انقلاب و مبارزه با معاندین و تجزیه‌طلبان، تشکیل و سازماندهی یگان‌های نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران تا آغاز دفاع مقدس که مورد رضایت امامین انقلاب بوده، را به خوبی ایفا کرده است.

امیر حاجیلو با اشاره به اینکه 29 فروردین سالروز ارتش جمهوری اسلامی ایران و پاسداشت حماسه‌آفرینی‌های نیروی زمینی قهرمان و یادگار ارزشمند معمار و بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی ایران است ادامه داد: کارنامه ارتش و نقش راهبردی آن در پیروزی انقلاب اسلامی درخشان است و ارتش مأموریت الهی خود را در تثبیت انقلاب و مبارزه با معاندین و تجزیه‌طلبان، تشکیل و سازماندهی یگان‌های نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران تا آغاز دفاع مقدس که مورد رضایت امامین انقلاب بوده، را به خوبی ایفا کرده است.

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمالغرب نیروی زمینی ارتش در ادامه گفت: در دفاع مقدس ارتش دوشادوش سپاه و سایر نیروهای مسلح با هدایت‌های امام خمینی (ره) نقش محوری ایفا و در تولید امنیت پایدار در مقابله با توطئه‌های دشمنان نظام همگام با ملت شریف ایران در این راه جانفشانی‌های بسیاری را با تقدیم 48 هزار شهید گلگون‌کفن در راه انقلاب، دفاع مقدس، دفاع از حرمین و دفاع از ولایت کرده است.

وی افزود: ارتش مأموریت امنیتی دفاعی در 1500 کیلومتر از مرزهای ایران را عهده‌دار است و شاهد هستیم که در بلایای طبیعی نخستین صدایی که به گوش گرفتاران در زلزله کرمانشاه و سیل‌زدگان گلستان، لرستان، خوزستان و ایلام صدای پای نیروهای ارتش، نیروهای مسلح و خصوصاً صدای بالگردهای هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران بوده است.

امیرحاجیلو خاطرنشان کرد: ضمن حمایت از اقدامات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، اعلام می‌کنیم که نه سپاه، نه ارتش و نه نیروهای مسلح، بلکه همه مردم ایران مدافع حریم ولایت هستند و تا ریشه‌کن شدن دشمنی‌های دشمنان اسلام و قرآن دست از مبارزه نخواهند کشید.

در پایان این مراسم، نیروهای مسلح از مقابل کلام الله مجید و تمثال مبارک امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری رژه رفتند.