کدخبر: ۲۷۸۶۲۰ لینک کوتاه

دادستان کل آمریکا: تبانی ترامپ و روسیه اثبات نشد

دادستان کل آمریکا در آستانه انتشار گزارش بازرس ویژه پرونده دخالت ادعایی روسیه در انتخابات این کشور بار دیگر تأکید کرد که مدرکی دال بر تبانی ترامپ و روسیه یافت نشده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقا از خبرگزاری تسنیم، «ویلیام بار» دادستان کل آمریکا روز پنج‌شنبه در یک نشست خبری در واشنگتن تأکید کرد بر اساس گزارش «رابرت مولر» بازرس ویژه پرونده دخالت ادعایی روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در سال 2016، در هیچ مدرکی دال بر تبانی ستاد انتخاباتی ترامپ و روسیه در جریان انتخابات مذکور وجود ندارد.

دقایقی پس از پایان نشست خبری دادستان کل آمریکا و تأکید مجدد وی بر عدم احراز تبانی ترامپ و روسیه، دونالد ترامپ با انتشار پیامی پیروزمندانه در توئیتر اظهار داشت: «نه تبانی و نه اخلال در روند رسیدگی قضائی. برای همه کسانی که از من متنفرند و برای همه کسانی دموکرات‌های چپ‌گرای تندرو، بازی دیگر تمام شده است.»

گزارش رابرت مولر در باره دخالت ادعایی روسیه در انتخابات پیشین ایالات متحده تا ساعتی دیگر منتشر خواهد شد. این در حالی است که بخش‌هایی از این گزارش توسط اف‌بی‌آی لاک‌گیری شده و برای هیچ‌کس قابل مشاهده نخواهد بود.

نمایندگان دموکرات کنگره آمریکا پیش از این بارها خواستار انتشار متن کامل گزارش رابرت مولر شده‌اند.