کدخبر: ۲۷۹۲۴۸ لینک کوتاه

نصرالله:قیمت نفت با لغو معافیت نفتی ایران افزایش می یابد

اقتصادنیوز : سید حسن نصرالله دبیر کل جنبش حزب الله لبنان با بیان اینکه لغو معافیت نفتی ایران بازار این محصول استراتژیک را تحت تاثیر خواهد داد، گفت : قیمت نفت افزایش می یابد و آمریکا این موضوع را خوب می داند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل ازایرنا، نصرالله که به مناسبت نیمه شعبان در مراسمی با عنوان پیشآهنگان امام مهدی (عج) سخن می گفت با تبریک اعیاد این ایام به مسلمانان و مسیحیان جهان افزود: مایک پمپئو وزیر خارجه امریکا لحظاتی قبل اعلام کرد که معافیت های نفتی تمدید نخواهند شد و درباره حقوق افراد حزب الله حرف زد و گفت که هرکسی که به این تحریم ها پایبند نباشد، مجازات خواهد شد.

نصرالله با اشاره به این که ترامپ گفته است که عربستان و امارات این خلاء در بازار نفت را جبران خواهند کرد، اظهار داشت: این یک نمایش جدید از استکبار آمریکا علیه یک ملت هشتاد میلیونی و همه جامعه بین المللی است. 

وی ادامه داد: آنان می خواهند ایران ، ونزوئلا و سوریه را با تحریم مجازات کنند و این روش آن ها است و چین و روسیه نیز در این تحریم ها قرار دارند.

دبیر کل حزب الله لبنان تاکید کرد: امروز در جامعه جهانی، امریکا با وجود این دولت هیچ جایگاهی ندارد، واشنگتن دیگران را به تروریسم متهم می کند و خودش تروریست است.

وی خاطر نشان کرد: این جهانی که برای تصمیمات ترامپ و آمریکا ساکت بماند و ملت هایی که ساکت بمانند، باید بدانند که درهای خود را برای تجاوزات آمریکا به کشورهای خود باز می کنند.

دبیر کل حزب الله لبنان ادامه داد: همه ما باید مخالفت خود را با سیاست های تجاوزکارانه آمریکا اعلام کنیم.

نصرالله تصریح کرد: این دولتی که به هیچ توافقی در جامعه بین الملل پایبند نیست باید در نظر همه ملت های جهان به عنوان دشمن مطرح شود.

وی تاکید کرد: موضعگیری کشورهای عربی از جمله امارات و عربستان سعودی شرم آور است و ترامپ چند بار در سخنان خود به آن ها توهین کرده و گفته بدون آمریکا اصلا دوام نمی آورند.

نصرالله با اشاره به اینکه جنایت هایی که در این منطقه رخ داد، منشا آن وهابیت بود که از عربستان سعودی شروع می شود، گفت: ما باید درباره سیاست های این دو کشور عربی عمیقا فکر کنیم، این دو کشور در همه جهان عربی و اسلامی از جمله یمن، سودان و الجزایر و غیره دخالت می کنند.

نصرالله در شروع این سخنرانی کشتار فاجعه آمیز بزرگ در روز گذشته (یکشنبه) در کشور سریلانکا را که صدها نفر قربانی داشت، محکوم کرد و گفت: این یک جنایت وحشیانه به دور از فطرت انسان و آموزه های آسمانی بود.

وی افزود : تروریسم این روزهای عید را تلخ کرد به خصوص در یمن، فلسطین اشغالی و غزه، ولی به هر حال باید اعیاد ما احیا شود چرا که عید نیمه شعبان، عید همه مظلومان و مستضعفان جهان است.

دبیر کل حزب الله لبنان گفت: یک تفکر جامعی در همه ادیان درباره آخر الزمان وجود دارد و آخر الزمان یعنی آخرین مرحله از زندگی بشر است.

نصرالله افزود: اصلی ترین تفکر گسترش عدل در جهان و خالی شدن آن از ظلم و فساد بعد از تلاش بزرگ پیامبران و اولیای خدا است و این اتفاق خواهد افتاد و این یک وعده الهی است و خداوند به این وعده ضمانت داده است.

وی ادامه داد: حتی یهودیان منتظر مسیح (ع) هستند که برای آن ها در آخر الزمان پادشاهی کند، مسلمانان همانند مسیحیان در انتظار حضرت مسیح هستند اما منتظر یک رهبر و فرمانده نیز از نسل پیامبر اسلام حضرت محمد (ص) هستند.

دبیر کل حزب الله خاطر نشان کرد: تحول در آینده بشر به اعتقاد مسلمانان توسط امام زمان (عج) و حضرت مسیح (ع) اتفاق خواهد افتاد و این اعتقاد مشترک باعث امیدواری به آینده و امکان تغییر در این روند و نابود گشتن ظلم و استکبار و گسترش امنیت و ثبات در جهان می شود. 

وی با اشاره به این که این تحول با اراده بشریت اتفاق خواهد افتاد، گفت: در مقابل بعضی ها در تلاش هستند که نا امیدی را گسترش دهند و این امر باعث تسلیم شدن و از بین رفتن نشاط می شود.

نصرالله گفت: خطرناک ترین نتیجه نا امیدی تسلیم شدن است و جنگی که الآن اتفاق می افتد، جنگ اراده و امید است. 

وی ادامه داد، مثلا اگر فلسطینیان نا امید شوند؛ می توانند معامله قرن را بر آن ها تحمیل کنند اما اگر امیدوار باشند و نا امید نشوند هیچ کس از مستکبران نمی تواند به آن ها چیزی را تحمیل کند.

دبیر کل حزب الله لبنان خاطر نشان کرد: به ما می گفتند که ما نمی توانیم با اسرائیل مواجهه کنیم و می خواستند نا امیدی را به ما القا کنند و نقطه قوت مقاومت امیدواری و اعتماد به نفس و اعتماد به مردم بود.

وی با اشاره به این که اگر ما در آن زمان نا امید می شدیم ، الان ترامپ می آمد تا مناطق مختلف لبنان مانند مزارع شبعا را به اسرائیل هدیه بدهد، افزود، وظیفه پیشاهنگان امام مهدی (عج) این است که امیدواری و اعتماد به نفس را در بین مردم و در بین ملت ها گسترش دهند.

وی افزود: بعضی ها مثل شبکه العربیه اخباری را درباره درگیری بین نیروهای ایرانی و روسی منتشر می کنند و اینکه حزب الله وارد ماجرا شده و همه این اخبار دروغ و بی اساس است.

نصرالله تاکید کرد، ما در این نبرد همکاری مشترک داریم اما واضح است که در بعضی از مسایل اختلاف نظر هم داریم ولی این موضوع منجر به درگیری نمی شود.

دبیر کل حزب الله افزود: اخباری که درباره تحریم نبیه بری رییس مجلس لبنان منتشر شد، دروغ بوده و توسط بعضی از سیاستمداران و رسانه ها ساخته و مطرح شد.