کدخبر: ۲۷۹۳۸۸ لینک کوتاه

حماس موضع محمود عباس را ستود

اقتصادنیوز: عضو دفتر سیاسی جنبش حماس موضع رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در نشست فوق‌العاده وزرای خارجه اتحادیه عرب را ستود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، به نوشته روزنامه فزامنطقه ای القدس‌ العربی، موسی ابومرزوق، عضو دفتر سیاسی جنبش حماس در صفحه خود در توییتر نوشت: این که محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین وزرای عرب را در مقر اتحادیه عرب برای یکپارچگی موضعشان در قبال معامله قرن که هدفش نابودی پرونده فلسطین است، دعوت کرده، شایسته تقدیر است.

ابو مرزوق گفت: رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین اظهاراتی را درباره حماس مطرح ساخته که این اظهارات نیازمند اصلاح است و این که عباس عرب‌ها را به توقف عادی‌سازی فرانخوانده است، نیازمند بازنگری است.

محمود عباس پیشتر در سخنرانی خود در جریان نشست وزرای خارجه اتحادیه عرب در قاهره گفت: در حال حاضر شرایط فلسطین در نهایت دشواری و خطر است و امکان ادامه‌ این وضعیت وجود ندارد، ما در آستانه چالش‌های دشواری هستیم و به حمایت سیاسی و مالی کشورهای عربی نیاز داریم.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود، تاکید کرد: بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل صلح را باور ندارد و وی مدعی است که شریک فلسطینی وجود ندارد. اسرائیل تمامی توافقنامه‌های امضا شده را نقض کرده است و با کسر بودجه فلسطین توافقنامه پاریس را زیر پا گذاشته است. اسرائیل از سال ۱۹۴۷ با تشویق‌های آمریکا، هیچ‌ یک از قطعنامه‌های بین‌المللی را اجرا نکرده است.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین همچنین گفت: دولت دونالد ترامپ بر خلاف تمامی وعده‌هایش به ما عمل کرده و تصمیماتی بر خلاف قوانین بین‌المللی اتخاذ کرده است.