کدخبر: ۲۷۹۶۰۰ لینک کوتاه

وضعیت کیفیت امروز هوای تهران

اقتصادنیوز : در چهارمین روز از اردیبهشت ۱۳۹۸، کیفیت هوای تهران با شاخص ۷۰ در شرایط سالم قرار دارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری میزان، بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوا، پیش بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان دهنده کاهش میزان ناپایداری جوی در روز جاری (چهارشنبه) نسبت به روز گذشته است به گونه‌ای که شرایط برای تجمع موقتی آلاینده‌ها طی برخی ساعات فراهم خواهد شد، هر چند وزش باد (با بزرگی بین ۳ تا ۵ متربرثانیه) طی برخی ساعات به ویژه بعدازظهر در بهبود شرایط موثر خواهد بود.

با تداوم این وضعیت جوی تا صبحگاه روز پنجشنبه، افزایش نسبی در غلظت برخی آلاینده‌ها مشاهده خواهد شد. هرچند با تغییر شرایط جوی در طول روز، به تدریج بر میزان ابرناکی و سرعت وزش باد افزوده خواهد شد که پراکندگی آلاینده‌ها و به تبع آن بهبود کیفیت هوای پایتخت را به دنبال خواهد داشت.

طبق نتایج پیش بینی کیفیت هوا، با وجود افزایش نسبی غلظت آلاینده‌ها در برخی ساعات چهارمین روز از اردیبهشت ۹۸، شرایط سالم کیفیت هوا در بیشتر مناطق شهر تهران برقرار می‌شود. انتظار می‌رود همراه با افزایش میزان ناپایداری جوی از بعدازظهر پنجشنبه، وضعیت کیفیت هوای پایتخت در شرایط بهتری قرار گیرد. همچنین دما تا روز آینده روند افزایشی خواهد داشت.