کدخبر: ۲۷۹۶۴۰ لینک کوتاه

افتتاح کنگره «سپاس از ایران» در بغداد

اقتصادنیوز: کنگره بزرگ سپاس از ایران با حضور مسئولان دو کشور و خانواده های شهدای مستشاری ایران در جنگ علیه داعش، روز چهارشنبه در بغداد آغاز شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، کنگره «سپاس از ایران» در بغداد با سخنان کوتاه ضبط شده رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص شان و جایگاه شهدا از جمله شهدای مدافع حرم آغاز به کار کرد.

در این کنگره که 60 خانواده شهدای حرم از جمهوری اسلامی ایران و لبنان حضور داشتند با مشارکت تعدادی از مقامات و شخصیت های برجسته عراقی از جمله 'فالح الفیاض' مشاور امنیت ملی عراق، نمایندگان پارلمان این کشور و همچنین 'ایرج مسجدی' سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد، «مهدی ربانی» معاون وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران و جمعی از فرماندهان نظامی ایران برگزار شده است.

این کنگره که در نوع خود اولین بار است در بغداد برگزار می شود، همزمان با سالروز تشکیل بسیج مردمی عراق (الحشد الشعبی) آغاز به کار کرده است.

در این همایش علاوه بر خانواده های شهدای حرم و مسوولین و مقاماتی از عراق و جمهوری اسلامی ایران، جمعی زیادی از مردم و نیروهای مجاهد عراقی در تشکیلات الحشد الشعبی و گروه های مقاومت اسلامی به علاوه جمعی از علماء و فضلای شعیه و اهل سنت شرکت کرده اند.

«فالح الفیاض» رییس تشکیلات الحشد الشعبی و «ابومهدی المهندس» معاون وی به علاوه فرماندهان ارشد الحشد الشعبی و تعدادی از رهبران گروه های مقاومت اسلامی عراق حضور داشتند.

تجلیل از شهدای مستشاری و مدافعان ایرانی حرم که در جنگ با داعش در عراق به شهادت رسیدند، گرامیداشت یاد و خاطره آنان و قدردانی از خانواده های شهدای مدافعان حرم از محورهای مهم این کنگره مهم است.

60 خانواده مدافع حرم که قریب 300 نفر هستند روز جمعه گذشته وارد شهر نجف اشرف شدند و بعد از زیارت عتبات عالیات در عراق در این کنگره بزرگ شرکت کرده اند.

برگزاری نمایشگاهی از آثار جنایات گروهک تروریستی تکفیری داعش و همکاری مشترک نیروهای مستشاری ایرانی با نیروهای مجاهد و نیروهای مسلح عراق و تصاویر شهدای این جنگ مقدس یکی دیگر از برنامه های جنبی این همایش بزرگ اعلام شده است.