کدخبر: ۲۷۹۶۶۲ لینک کوتاه

المقداد: در حالی که عرب‌ها به نقاط مختلف جهان نفت می‌فرستند، چرا کودکان ما از سرما می‌میرند

اقتصادنیوز :معاون وزیر خارجه سوریه تصریح کرد: چگونه کودکان سوریه در پی موج سرما جان می‌دهند، در حالی که منطقه عربی در دریایی از نفت شناور است و نفت را به سراسر جهان انتقال می‌دهد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا ، فیصل المقداد، معاون وزیر خارجه سوریه خاطرنشان کرد: باید این مساله شناخته شده باشد که هرگونه راه حل سیاسی برای بحران سوریه توسط خود مردم این کشور تعیین می‌شود و ارائه راه حل با کوتاه آمدن از حاکمیت و استقلال کشور امری غیر منطقی است. سوریه به دشمنانش آنچه را که با جنگ‌ها نتوانستند محقق سازند، در عرصه سیاست تقدیم نخواهد کرد.

وی تصریح کرد که جنگ علیه سوریه هنوز پایان نیافته است و در رأس این جنگ، جنگ اقتصادی و اقدامات یکجانبه اجباری قرار دارد که بر خلاف قوانین و مقررات بین المللی است.

المقداد خاطرنشان کرد: نبرد اقتصادی به نوبه خود یک جنگ است که در آن، کشورهای غربی متخاصم با سوریه از شیوه‌های غیر انسانی استفاده می‌کنند.

این مقام سوری این سوال را طرح کرد که چگونه مردم سوریه در صف‌های سوخت می‌ایستند و چگونه کودکان سوریه در پی موج سرما به دلیل تحریم‌های غرب و دیکته‌های آمریکا جان خود را از دست می‌دهند، در حالی که منطقه عربی در دریایی از نفت شناور است و نفت خود را به سراسر جهان انتقال می‌دهد؟

المقداد افزود: ایالات متحده، همپیمانانش و اسرائیل برای محاصره و تضعیف اقتصادی و انسانی ما تلاش کرده و سعی می‌کنند ما را بد جلوه دهند و تمامی ما را برای حفظ سلطه گری خود بکشند. کسی که این اتفاقات را نمی‌بیند، نابینا است.

وی تاکید کرد: مردم ما تحت رهبری بشار اسد، دشمنانشان را به خاطر جنایت‌هایی که در مقابل دیدگان همگان و سازمان ملل انجام دادند، نمی‌بخشند. قدس و جولان به دامن سوریه بزرگ با امت عربی باز خواهد گشت که برای آزادسازی اراضی و انسان‌ها مصمم است.