کدخبر: ۲۷۹۶۶۴ لینک کوتاه

برخوردبا۶۰نفرازعناصرمرتبط بامنافقین در آذربایجان شرقی

اقتصادنیوز : مدیرکل اطلاعات آذربایجان شرقی با بیان اینکه وزارت اطلاعات چشم بینای جامعه است، گفت: با ۶۰ نفر از عناصر مرتبط با منافقین در آذربایجان‌شرقی برخورد شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، مدیرکل اطلاعات آذربایجان شرقی ظهر چهارشنبه در نشستی با اصحاب رسانه استان، امنیت را زیرساخت بنیادی فعالیت در تمامی حوزه‌های سیاسی و اقتصادی دانست و بیان کرد: در کشورهای مدعی دموکراسی نیز نهادهای امنیتی از حیاتی ترین عناصر مدیریتی کشور به حساب می‌آید.

وی در ادامه وزارت اطلاعات را چشم بینای جامعه خواند و ابراز داشت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی، این نهاد مقدس به منظور مقابله با توطئه‌های خصمانه دشمنان نظام پا به عرصه وجود نهاده است.

مدیرکل اطلاعات آذربایجان شرقی در بخش بعدی سخنانش حاکم ساختن امنیت پایدار بر جو جامعه را عنصر کلیدی فعالیت‌های این نهاد امنیتی خواند و ابراز کرد: ایجاد امنیت پایدار و مقابله با توطئه‌های دشمنان از اصلی ترین وظایف سربازان گمنام امام زمان (عج) است.

این مقام اطلاعاتی همچنین برچینی جاسوس‌های دیگر کشورها را از دیگر وظایف اداره کل اطلاعات خواند و ابراز کرد: شکار جاسوس‌های کشورهای دیگر از اولویت‌های فعالین اطلاعاتی است.

وی ادامه داد: سرویس‌های اطلاعاتی کشورهای گوناگون با بهره گیری از گروه‌های معاند خارج نشین از جمله منافقان، سلطنت طلبان و تجزیه طلبان و مدیریت و هدایت این گروه‌ها سعی در پیاده سازی اهداف خود در نظام جمهوری اسلامی را دارند.

مدیرکل اطلاعات آذربایجان شرقی همچنین اظهار کرد: آمریکا و هم‌پیمانانش سعی دارند با بهره گیری از پول کثیف سعودی‌ها جمهوری اسلامی ایران را از پا در بیاورند.

این مقام امنیتی در ادامه سخنانش اقدامات سرویس‌های اطلاعاتی خارجی را اینگونه بر شمرد: سعی در ترویج غرب گرایی و اسلام ستیزی، ناکار آمد جلوه دادن اقدامات مسئولان ارشد کشوری و اختلاف بین مسئولان و مردم از اهم نقشه‌های خصمانه سرویس‌های اطلاعاتی خارجی است.

وی افزود: افزایش آگاهی اساتید دانشگاه، نخبگان، دانشجویان و در کل ترویج آگاهی به بطن جامعه از مهم‌ترین اقدامات سربازان گمنام امام زمان (عج) در سال گذشته بوده، که امسال نیز در اولویت‌های کاری این نهاد امنیتی قرار دارد.

این مقام امنیتی ادامه داد: توجه به حقوق مردم و پیگیری مطالبات و شکایت آنها، شناسایی موانع و مشکلات روزمره در حوزه بیکاری، اشتغال، سرمایه‌گذاری، تولید، تنظیم بازار ارز و مبارزه با اخلالگران بازار و قاچاقچیان از دیگر وظایف اداره کل اطلاعات است.

مدیرکل اطلاعات آذربایجان شرقی ارتباط با نخبگان جامعه را از دیگر اولویت‌های این نهاد امنیتی دانست و خاطرنشان کرد: به دنبال محدود کردن نخبگان نیستیم.

این مقام امنیتی در پایان با اشاره به موقعیت استراتژیکی آذربایجان شرقی عنوان کرد: با توجه به قرارگیری آذربایجان شرقی در مسیر گذر گروه‌های تکفیری و به همت سربازان گمنام امام زمان (عج) در سال گذشته تعدادی از عوامل این گروه‌ها که در دست انتقال به وسیله قاچاقچی‌ها بودند، دستگیر شدند.

وی افزود: سال گذشته منافقین با سو استفاده از اوضاع معیشتی مردم و فشارهای اقتصادی حاکم بر کشور سعی در پیاده کردن هدف‌های شومشان در استان داشتند که با هوشیاری خادمان مردم در اداره کل اطلاعات استان با ۶۰ نفر از عناصر مرتبط با منافقین در آذربایجان‌شرقی برخورد شد.

وی با بیان اینکه این عناصر به دنبال تهیه سلاح و مواد منفجره برای ایجاد اختلال در امنیت استان بودند، گفت: در این راستا ۵۰ نفر نیز شناسایی و توجیه شدند.