کدخبر: ۲۷۹۶۸۱ لینک کوتاه

رانش زمین در دو روستای کلات

اقتصادنیوز : فرماندار کلات با اشاره به اینکه یک واحد منزل مسکونی در روستای چرم کهنه براثر رانش زمین تخریب‌شده است، گفت: به‌منظور جلوگیری از بروز حوادث احتمالی، ۱۵ منزل مسکونی در روستای ایده لیک و چرم کهنه تخلیه شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس ،مهدی ناصری در کلات اظهار کرد: در پی بارش‌های متوالی، عصر امروز یک واحد منزل مسکونی در روستای چرم کهنه از توابع بخش مرکزی این شهرستان براثر رانش زمین تخریب شد.

رئیس شورای مدیریت بحران کلات بابیان اینکه بعد از تخریب این واحد مسکونی، سه منزل دیگر در معرض تخریب ناشی از رانش زمین قرارگرفته است، یادآور شد: خوشبختانه با هوشیاری عوامل مستقر و مردم تخلیه اضطراری انجام شد و به اعضای ساکن این منازل آسیبی نرسید.

وی ادامه داد: به‌منظور جلوگیری از خسارات جانی دستور تخلیه 15 منزل در روستاهای ایده لیک و چرم کهنه که در معرض احتمالی رانش زمین قرار داشتند صادر شد.

ناصری با تأکید بر اینکه با روشن شدن هوا، عملیات شناسایی و بررسی وضعیت علل رانش زمین انجام می‌شود، ابراز کرد: در حال حاضر گروه امدادی هلال‌احمر در این روستاها مستقر هستند و در بازدید میدانی صورت گرفته، هشدارهای لازم داده‌شده است.