کدخبر: ۲۷۹۸۰۸ لینک کوتاه

حضور پررنگ زنان در توییتر

اقتصاد نیوز: نتایج یک پژوهش جالب نشان می دهد که حضور زنان در توییتر چندین برابر مردان است و از بین ۸۰ درصد جمعیت فعال بزرگسالان آمریکایی در توییتر ، تنها ۱۰ درصد آنان حضوری مداوم دارند.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از انتخاب، نتایج نظرسنجی Pew  نشان داد تفاوت بین کاربران توییتر و جمعیت عمومی ایالات متحده به شکل قابل توجهی معنادار است.

Pew براورد می کند که بیشتر کاربران فعال توییتر را زنان تشکیل می دهند و البته دامنه سنی کاربران توییتر را افراد جوان تشکیل می دهد نه افراد میانسال یا کهنسال. از سوی دیگر بررسی های سیاسی نشان داد که به لحاظ گرایش سیاسی، طرفداران حزب دموکرات بیش از جمهوریخواهان در توییتر فعالند.

بخش دیگری از گزارش Pew نشان می دهد که اغلب کاربران توییتر موضوعات سیاسی را دنیال می کنند یا در این زمینه توییت بازی می کنند.  درواقع 42٪  از پاسخ دهندگان اعلام کردند که در 30 روز اخیر در مورد سیاست توییت زده اند و تنها 13 درصد گفته اند کاری به سیاست ندارند.

محققان در مقایسه با جمعیت عمومی ایالات متحده، معتقدند که کاربران توییتر جوانتر و تحصیلکرده تر اغلب طرفدار حزب دموکراتند. این مطالعه براساس بررسی نظرات کاربران در ماه پایانی سال 2018 و در گروهی متشکل  از 2791 کاربر بالغ در انجام شد که موافقت کردند اطلاعات توییتر خود را با محققان به اشتراک بگذارند.

یافته های جمعیت شناختی بیشتر می تواند به بحث در مورد سیاست ها یا جهت گیری های سیاسی توییتر توضیحاتی دقیق تر ارائه کنند. پیش از این برخی از قانونگذاران و رئیس جمهور ایالات متحده توییتر را به سوء گیری به نفع حزب دموکرات متهم کرده اند.