کدخبر: ۲۷۹۸۱۷ لینک کوتاه

برانکو مسلمان می‌ماند یا اجنبی می‌شود؟

اقتصاد نیوز: سرمربیان دو تیم پرسپولیس و سپاهان امشب در شرایطی خاص مقابل هم قرار می گیرند.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از آی اسپورت،رابطه امیر قلعه‌نویی با مربیان خارجی هیچ‌وقت خوب نبوده. او دست‌کم هزار بار علیه مربیان چشم‌آبی حرف زده و یکی از مشهورترین جملاتش این است: «من اگر خارجی بودم، با این نتایج مجسمه‌ام را می‌ساختند.» برای او اما برانکو ایوانکوویچ همیشه یک استثناء بوده است. امیر در این سال‌ها همیشه به سرمربی پرسپولیس احترام گذاشته؛ تا جایی که یک بار گفت: «مسلمان واقعی یعنی برانکو!» خیلی‌ها می‌گویند دلیل این اتحاد استراتژیک، دشمنی مشترک هر دو نفر با کارلوس کی‌روش بود.

حالا پرسپولیس و سپاهان در یک بازی بسیار مهم که شاید سرنوشت کل لیگ را معلوم کند، به پست هم خورده‌اند. اتفاقا بازی رفت دو تیم تنها بزنگاه این چهار سال بود که بین برانکو و قلعه‌نویی شکاف ایجاد شد. بعد از آن بازی امیر به نشست خبری نرفت و دستیارش را فرستاد تا یادآوری کند برانکو قبلا فوتبال ایران را به «سیرک» تشبیه کرده بود.

آن دشمنی اما دیری نپایید و دو طرف دوباره به هم نزدیک شدند. حالا باید دید بعد از بازی جمعه‌شب رابطه آنها چطور خواهد بود. این بازی را اصلا دست‌کم نگیرید. اگر پرسپولیس ببرد و به قهرمانی نزدیک شود، رکوردهای سپاهان را از آن خود می‌کند و اگر هم سپاهان ببرد، برانکو بعد از خطر حذف از آسیا، تهدید قهرمان نشدن در لیگ را نیز حس خواهد کرد.