کدخبر: ۲۷۹۸۳۴ لینک کوتاه

استفتاء از آیت‌الله مکارم درباره مسابقه گلزار کار هواداران فردوسی‌پور بود؟

اقتصادنیوز: عضو شورای نظارت بر صداوسیما گفت: با توجه به تأکیدات علما، تکلیف است برنامه هایی که شکل برد و باخت دارند و از مصادیق قمار به حساب می آیند، صداوسیما جلوی آنها را بگیرد و نظارت کند که دیگر شاهد تکرارشان در قالب های دیگر هم نباشیم.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از نامه نیوز، دوقطبی گلزار-فردوسی پور از مراسم جشنواره جام جم شروع شد، زمانی که مردم به نفع برنامه 90 پیامک می زدند اما آرا به حساب برنامه برنده باش ثبت می شد. آن روز وزیر ارتباطات وارد صحنه شد از یک تخلف در سامانه رأی گیری پرده برداشت و متأثر از این افشاگری حق به حق دار رسید. جایزه آرای مردمی به برنامه عادل فردوسی پور تعلق گرفت.

ماجرا به اینجا ختم نشد و فردوسی پور وقتی پشت تریبون رفت، حرف های کنایه آمیزش به مدیر جوان شبکه سه بسیار در فضای مجازی به چشم آمد، در مقابل سخنان گلزار نیز از نقد کاربران شبکه های اجتماعی بی نصیب نماند.

این دو قطبی روز به روز پررنگتر شد و درنهایت رئیس شبکه سه حکم به پایین کشیدن کرکره برنامه 90 داد. حالا اما برنده باش نیز گویا قرار است تعطیل شود. برخی می گویند «هواداران فردوسی پور خطای پنهان برنامه برنده باش را علنی کردند» اما آیا این طور است؟

غلامرضا کاتب درباره منع شرعی آیت الله مکارم شیرازی در برگزاری برنامه برنده باش به نامه نیوز گفت: با توجه به تأکیدات علما، تکلیف است برنامه هایی که شکل برد و باخت دارند و از مصادیق قمار به حساب می آیند، صداوسیما جلوی آنها را بگیرد و نظارت کند که دیگر شاهد تکرارشان در قالب های دیگر هم نباشیم.

وی درباره تأثیر عدم شفافیت در درآمدزایی سامانه های «ستاره مربع» بر فراگیر شدن استفاده از این روش ها در برنامه های تلویزیونی، اظهار کرد: این بحث های سلیقه ای مدیران است البته عوامل دیگر هم می تواند نقش داشته باشد.

این عضو شورای نظارت بر صداوسیما درباره پشت پرده سامانه های «ستاره مربع» افزود: ارزیابی خاصی نداریم اما هر کس اطلاعاتی دارد که می تواند به ما در ارزیابی و نظارت کمک کند، برای ما بفرستد.

وی در پاسخ به این سئوال آیا گزارشی از صداوسیما درباره میزان درآمدزایی سامانه های «ستاره مربع» اخذ شده است؟ توضیح داد: این یک پیشنهاد است که این موضوع بررسی و شفاف سازی شود. البته دیوان محاسبات حساب رسی دارد.

نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی درباره اینکه گفته می شود طرفداران عادل فردوسی پور موضوع برنامه برنده باش را با استفتاء از آیت الله مکارم شیرازی برجسته کردند و در واقع باعث و بانی زیر سئوال رفتن برنامه برنده باش طرفداران عادل فردوسی پور بودند، اظهار کرد: نمی دانم.

کاتب در پاسخ به این سئوال که آیا آه فردوسی پور دامن گلزار را گرفت؟ گفت: نمی دانم.