کدخبر: ۲۸۰۱۵۵ لینک کوتاه

با ابتکار چینی ها؛ گوشی هوشمند ارزان تر می شود؟

اقتصاد نیوز:یک شرکت چینی نوعی اسکنر اثر انگشت ویژه صفحه نمایش گوشی هوشمند اختراع کرده که می تواند برای پنل های LCD نیز استفاده شود. تا پیش از این اسکنرها تنها در پنل های OLED قابل استفاده بود و در نتیجه تاثیری قابل توجه روی قیمت گوشی داشت.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از انتخاب، خرید گوشی های هوشمند همیشه با بررسی ویژگی های هر گوشی همراه است. اخیرا بازار اسکنرهای اثر انگشت بسیار داغ شده و اغلب کاربران به دنبال گوشی های هوشمند واجد این گزینه هستند. اما خرید این گوشی ها با یک پیش شرط بزرگ همراه است. یعنی اسکنرها را فقط  می توان در یک پنل OLED قرار داد زیرا تنها این نوع صفحه نمایش می تواند نور را از زیر ماتریس نمایشگر خود عبور دهد .

گوشی هوشمند ارزان تر می شود؟ / ابتکار چینی ها برای تولید اسکنر اثرانگشت ویژه LCD

اما در حال حاضر، یک شرکت چینی به نام فورتسنس از این سد عبور و راهی برای پیاده سازی این سنسور در زیر یک LCD  پیدا کرده است و انتظار می رود تولیدکنندگان گوشی های هوشمند تا پایان سال به فناوری برسند.

با توجه به عکس های منتشر شده از حق ثبت اختراع این افزونه، شرکت فورتسنس روشی یافته که اجازه می دهد نور از طریق LCD عبور کند به شکلی  که اسکنر FP نوری برای خواندن اثر انگشت واقعی استفاده کند. به این ترتیب سنسور مذکور می تواند هر اثر انگشت را  در 160 روش مختلف بخواند.

گوشی هوشمند ارزان تر می شود؟ / ابتکار چینی ها برای تولید اسکنر اثرانگشت ویژه LCD

پیدا کردن روشی برای استفاده از اسکنر در LCD یک ابتکار بسیار مهم و مقرون به صرفه است چرا که باعث می شود بازار رقابت گسترده تر و قیمت ها پایین تر باشند. پنل های با کیفیت OLED توسط سه شرکت کلیدی  سامسونگ، ال جی و BOE ساخته شده اند و سهم بازار آنها پس از توسه پنل های LCD خواه ناخواه کاهش می یابد،چرا که قطعا مصرف کنندگان عام گوشی های ارزان تر را ترجیح می دهند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند