کدخبر: ۲۸۰۱۷۴ لینک کوتاه

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور:شبکه‌های اجتماعی مهمترین تهدید سال جاری است

اقتصادنیوز : رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: شبکه‌های اجتماعی مهمترین تهدید سال جاری است و باید نظارت‌ها در این خصوص افزایش یابد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، سردار غلامرضا جلالی بعداز ظهر امروز شنبه در دیدار با حجت الاسلام آل هاشم نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت: ضروری است با بومی سازی شبکه‌های اجتماعی برای کاهش تهدیدات آنها تلاش کنیم چراکه شبکه‌های اجتماعی ضرورت جامعه هستند.

وی با بیان اینکه همکاری حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌ها در جهت تهیه و تدوین مبانی شبکه‌های مجازی منطبق با فرهنگ ایران اسلامی ضروری است، ادامه داد: اهمیت فضای مجازی بر کسی پوشیده نیست و باید برای تدوین شبکه‌های مجازی تلاش کرد.

جلالی با اشاره به اینکه شبکه‌های اجتماعی زیرساخت حیاتی هستند، افزود: سازمان پدافند غیرعامل مستندات مربوطه تمامی موارد را بررسی کرده است.

وی سپس به دستور کار ۲۰۳۰ برای توسعه پایدار اشاره کرد و گفت: بیشتر این حوزه‌ها از منظر پدافند غیرعامل تهدید محسوب می‌شوند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی نیز در این دیدار گفت: حوزه‌های علمیه برای انجام مطالعات مسائل شرعی فضای مجازی آماده هستند.

حجت الاسلام سیدمحمدعلی آل هاشم افزود: بررسی مباحث فقهی در حوزه پدافند غیرعامل و یاری رسانی در جهت آگاه سازی جوانانی که سواد رسانه‌ای کافی و آگاهی از تهدیدات فضای مجازی ندارند ضروری است.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند