کدخبر: ۲۸۰۲۵۴ لینک کوتاه

داعش مسئولیت انفجار شرق سریلانکا را برعهده گرفت

اقتصادنیوز: گروهک تروریستی داعش مسئولیت حمله روز جمعه به سریلانکا را برعهده گرفت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اسپوتنیک، داعش از طریق شبکه های خود اطلاع داد که سه تروریست داعش روز جمعه در درگیری با پلیس سریلانکا حضور داشتند و سپس کمربند حاوی مواد انفجاری را در شهر کالمونای منفجر کردند. گروهک تروریستی اطلاع داد که در نتیجه حمله ۱۷ نفر از کارکنان پلیس زخمی و یا کشته شده اند، اما در عین حال آنها شاهد و مدرکی مبنی بر حضور خود در حمله به جزیره ارائه نکردند. 

روز جمعه در بخش شرقی سریلانکا در شهر کالومنای سه انفجار رخ داد. پیس از آن پلیس ساعت حکومت نظامی را در شرق جزیره اعلام کرد. مقامات جزیره ۲۰ فرد مظنون را بازداشت کردند. 

گفتنی است، در تاریخ 21 آوریل، هشت انفجار در مراسم عید پاک در سه کلیسای کاتولیک و سه هتل در شهر کلمبو و انفجارهایی در برخی نقاط سریلانکا اتفاق افتاد. بر اساس آخرین اطلاعات، در این حوادث 290 نفر کشته و بیش از 500 نفر نیز زخمی شدند.

در بین کشته شدگان علاوه بر شهروندان سریلانکا تعدادی اتباع خارجی نیز وجود داشت. دولت سریلانکا بعد از این حادثه به مدت چندین ساعت مقررات منع عبور و مرور در سراسر کشور وضع کرد. ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در پیامی به مایتریپالا سیریسنا رئیس جمهور سریلانکا، ابراز تسلیت و همدردی خود را بیان نمود. مسئولیت این حادثه را گروه تروریستی داعش(گروه ممنوعه در روسیه) به عهده گرفت.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند