کدخبر: ۲۸۰۳۲۴ لینک کوتاه

مقاومت تحریم های اقتصادی آمریکا را ناکام می گذارد

اقتصادنیوز: معاون رئیس شورای اجرایی حزب الله تاکید کرد که آمریکا پس از ناکامی های مختلف در عرصه نبرد علیه حزب الله به تحریم اقتصادی مقاومت روی آورده است اما مقاومت چون گذشته این بار نیز تحریم های امریکا را ناکام می کند.

به گزارش اقتصادنیوز؛ شیخ علی دعموش که در مراسمی در شهر النبطیه لبنان سخن می گفت و اظهارات وی از سوی روابط عمومی حزب الله لبنان در اختیار ایرنا قرار گرفت ، افزود: مقاومت چون گذشته در برابر تحریم های اقتصادی آمریکا و متحدانش خواهد ایستاد و اهداف دشمن را ناکام خواهد گذاشت. 

وی تصریح کرد: همانطور که حزب الله به لحاظ ملی و اخلاقی مسئول مقاومت و حمایت لبنان در برابر زیاده خواهی ها و تجاوزات صهیونیست ها است، در قبال دفاع از حقوق مردم و منافع آنها و یاری به حل بحران اقتصادی و مالی کشور نیز مسئولیت ملی و اخلاقی دارد ؛ از این رو به طور کامل مخالف ارائه راهکارهایی است که به ضرر طبقه ضعیف و فقرا در جامعه است. 
معاون رئیس شورای اجرایی حزب الله تاکید کرد: امروز مقاومت با تحریم های اقتصادی هدف قرار گرفته است؛ زیرا همواره در ناکام گذاشتن طرح های آمریکایی- صهیونیستی در منطقه نقش موثر داشته و دارد. 
وی تاکید کرد : آمریکا، اسرائیل و متحدانش در جنگ های نظامی علیه مقاومت شکست خوردند در برنامه های تبلیغاتی خود برای مخدوش کردن چهره حزب الله ناکام ماندند؛ حتی در درج نام حزب الله در فهرست تروریسم هم موفقیتی حاصل نکردند. 
وی ادامه داد، از این روست که پس از این همه ناکامی ها تحریم اقتصادی این حزب را در پیش گرفتند. این بار نیز راهبرد تحریم اقتصادی آنها با استراتژی ثبات و صبر و اراده قوی مجاهدان مقاومت که طی دهه های گذشته توانستند اهداف دشمن را ناکام بگذارند، به شکست خواهد انجامید. 
این مقام حزب الله تاکید کرد: دشمن بارها مقاومت را آزموده و تلاش کرده با شکستن اراده آن و تحمیل فشارها مواضعش را تغییر دهد اما مقاومت همچنان پابرجا مانده و به راه خود ادامه داده و هیچ تغییری در مواضع خود نداده است.
وی افزود، برعکس تصور دشمن قدرت، محبوبیت و حضور مقاومت در صحنه داخلی لبنان بیشتر شده است و آمریکا تاکنون نتوانسته در رویارویی با لبنان به اهدافش دست یابد. 
دعموش تصریح کرد که لبنان جایی نیست که آمریکا بتواند به دستاوردهای سیاسی خود علیه مقاومت دست یابد؛ بلکه لبنان همواره عرصه ای برای پیروزی های مقاومت بوده و خواهد بود؛ جایی است که در آن نقش آمریکا در لبنان و منطقه رو به زوال است. 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند