کدخبر: ۲۸۰۵۳۱ لینک کوتاه

تماشای تلویزیون برای کودکان چقدر باشد؟

اقتصادنیوز : بچه‌های خردسالمان باید هر چه کمتر، تلویزیون ببینند یا با تلفن همراه و رایانه بازی کنند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مشرق، محمد سرشار فعال رسانه در اینستاگرام خود درباره میزان تماشای تلویزیون برای کودکان نوشت:

دستورالعمل سال ۲۰۱۹ سازمان بهداشت جهانی درباره «فعالیتهای فیزیکی، رفتارهای نشسته و خواب خردسالان زیر ۵ سال» این را میگوید.

نوزادان و شیرخوارگان یک سال، نباید مطلقاً به صفحه‌های نمایش دیجیتال نگاه کنند.

خردسالان دو سال باید هر چه کمتر ابزارهای دیجیتال را تماشا کنند و مدت کل تماشایشان در یک روز، نباید بیشتر از ۶۰ دقیقه باشد. در حالت نشسته، مهمترین توصیه، قصه‌گویی و کتابخوانی بزرگسالان برای بچه‌های دو ساله است.

خردسالان ۳ و ۴ ساله هم باید هرچه کمتر، تلویزیون، تلفن همراه یا رایانه را تماشا کنند. اگر حریفشان نمیشویم؛ نباید مدت نشستنشان در هر نوبت، بیشتر از ۶۰ دقیقه باشد. توصیه سازمان بهداشت جهانی برای این سن هم، قصه‌گویی و کتابخوانی توسط بزرگترها برایشان است.

شبکه کودک، بسیاری از وظایف یک رسانه برای دستیاری خانواده در تربیت فرزندان را انجام داده: برنامه‌های خردسالان فقط در کانال پویا پخش میشوند؛ ساعت پخش آنها راس هر ۱۵ دقیقه است و برنامه روزانه، مرتب یادآوری میشود. توضیحات هر برنامه هم در سایت شبکه و شبکه‌های اجتماعی منتشر میگردد. همه اینها برای این است که والدین و مربیان بتوانند زمان تماشای تلویزیون را راحتتر مدیریت کنند.

امیدوارم خانواده‌ها به کمک شبکه کودک بتوانند با عمل به این توصیه‌ها، نسل سالمتر، شادابتر و خلاقتری را پرورش دهند.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند