کدخبر: ۲۸۰۹۰۵ لینک کوتاه

شکایت رابرت مولر از انتشار ناقص گزارش تحقیقات پرونده ترامپ و روسیه

اقتصادنیوز: بازرس شورای ویژه تحقیقات اواخر مارس در نامه‌ای به دادستان کل آمریکا او را به ارائه خلاصه‌ای "ناقص" از تحقیقاتی مرتبط به ادعای مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا متهم کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، خبرگزاری اسپوتنیک نوشت، وزارت دادگستری آمریکا ۱۸ آوریل گزارش پایانی از تحقیقات بازرس رابرت مولر، رئیس شورای ویژه تحقیقات درباره ادعای همدستی ترامپ-روسیه و مداخله روسیه در انتخابات آمریکا را منتشر کرد.

این شورای ویژه نشانه‌ای مبنی بر تبانی میان مقام‌های روسیه و کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا پیدا نکردند اما در آن گفته شد که مسکو برای مداخله در این رای‌گیری تلاش کرده بود. نامه چهار صفحه‌ای ویلیام بار، دادستان کل آمریکا حاوی یافته‌های اصلی گزارش مولر ۲۴ مارس منتشر شد.

واشنگتن پست با استناد به نامه مذکور گزارش داد: خلاصه نامه‌ای که وزارت دادگستری برای کنگره ارسال کرد و شامگاه ۲۴ مارس منتشر شد، کاملا در برگیرنده محتوا، ماهیت و مفهوم کار و نتایج این دفتر نبوده است... اکنون درباره جنبه‌های انتقادی نتایج تحقیقات ما سردرگمی عمومی به وجود آمده است. این مساله هدف اصلی را که بنیاد تشکیل شورای ویژه تحقیقات از سوی وزارت دادگستری آمریکا بوده است- کسب اطمینان کامل اعتماد عمومی به نتیجه تحقیقات- تضعیف می‌کند.

مسکو هرگونه تلاش مقام‌های روسیه برای تغییر رای رای‌دهندگان آمریکایی در انتخابات ۲۰۱۶ را تکذیب می‌کند و باور دارد این ادعاها به بهانه توجیه باخت رقیب ترامپ از سوی دموکرات‌ها ساخته و پرداخته شده است تا نمونه‌های واقعی تقلب و فساد در انتخابات به چشم نیاید. دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین تاکید کرد گزارش مولر حاوی هیچ ادله قاطعی در حمایت از ادعاهایی مبنی بر مداخله روسیه در روند انتخاباتی آمریکا نبوده است.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند