کدخبر: ۲۸۰۹۴۶ لینک کوتاه

اقدام رژیم آل سعود در وضع قوانین جدید برای نمازگزاران مساجد در ماه رمضان

اقتصانیوز: رژیم آل سعود برای نمازگزاران مساجد عربستان در ماه رمضان قوانین جدید و بحث‌برانگیزی وضع کرده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل باشگاه خبرنگاران جوان، ­رژیم آل سعود برای  نمازگزاران مساجد عربستان  در ماه رمضان قوانین جدید و بحث‌برانگیزی وضع کرده است. زائران بیت‌الله الحرام نیز از تدابیر محمد بن سلمان ، ولیعهد عربستان و سیاست‌های جنجالی او در برابر علما و شیوخ در امان نمانده‌اند و مقامات عربستان قوانینی را تصویب کرده‌اند که تردید‌ها و سؤالات بسیاری ایجاد کرده است.

از جمله تصمیماتی که در رسانه‌های رسمی سعودی به آن‌ها اشاره شده، جمع‌آوری اطلاعات از نمازگزاران و معتکفان در مساجد عربستان طی ماه رمضان است تا بنابر آنچه روزنامه سبق سعودی آن را "اقدامات منافی اعتکاف در مساجد" نامید، در آنجا رخ ندهد و معتکفان در مساجد شناسایی و افراد بالای هجده سال در مساجد معتکف شوند.

در چارچوب سیاست‌های کاهش نقش مساجد در راهنمایی و ارشاد جامعه، مقامات این کشور برای معتکفان مسلمان، عرب و نیز سعودی طی ماه رمضان شرط کرده‌اند که کارت شناسایی و موافقت کفیل (برای غیرسعودی‌ها) را ارائه بدهند. از دیگر شروط وضع شده برای معتکفان و نمازگزاران سعودی در ماه رمضان این است که مقامات امنیتی این کشور اسامی افراد، شرکت‌ها و نهاد‌هایی که به برگزاری افطاری و سفره‌های رمضانی اقدام می‌کنند ثبت کنند علاوه بر این درباره نشستن در راهرو‌های داخل مسجد الحرام و خارج از آن هشدار داده شده است.

ناظران معتقدند این تدابیر در چارچوب سیاست کاهش نقش مساجد در جامعه سعودی و در مقابل روی آوردن به کاباره‌ها، سینماها، برگزاری کنسرت‌ها و جشن‌های شبانه مختلط است.

این مطلب برایم مفید است