کدخبر: ۲۸۱۲۴۱ لینک کوتاه

خودرو لوکس امپراتور جدید ژاپن +تصاویر

اقتصاد نیوز:شرکت تویوتا مدلی خاص از خودروهای لوکس خود را برای امراتور ژاپن تولید کرده است.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، شاهزاده ناروهیتو امپراتور جدید ژاپن در مراسم نمادین آغاز دوره سلطنت خود از خودرو لوکس Toyota Century استفاده کرد. ناروهیتو ۵۹ ساله پس از از پدرش امپراتور آکی‌هیتو بر تخت امرپراتوری ژاپن نشست و دروه جدیدی به عنوان ریوا در ژاپن آغاز گردید.

شرکت خودروسازی ژاپنی تویوتا خودروی لوکس و ویژه خود Toyota Century را برای به کار گیری در این مراسم آماده کرد. استفاده از این خودرو ژاپنی در مراسم آغاز دوره جدید امپراتوری در این شرکت، نوعی پیام نمادین و به معنای حمایت از تولیدات ژاپنی از سوی مردم و مسئولان این کشور است.

طراحان و متخصصان تویوتا برای طراحی آخرین نسل از خودرو Toyota Century از اتومبیل لکسوس هیبریدی ال‌اس الهام گرفته‌اند. شرکت لکسوس جدیدترین مدل خودروی لکسوس هیبریدی ال‌اس با موتور V8 دارای ظرفیت ۵.۰ لیتر و ۴۲۵ اسب بخار قدرت سال گذشته به بازار ژاپن عرضه گردید.

با توجه به امکانات و ویژگی‌های خودرو Toyota Century شرکت ژاپنی تعداد محدودی از این خودرو را تولید کرده است و قیمت پایه آن از ۱۸۰۰۰۰ دلار شروع می‌شود. تویوتا در خودرو مخصوص امپراتور ناروهیتو تغییرات جزئی به وجود آورده و این خودرو مخصوص با سایر مدل‌های مشابه خود تفاوت‌هایی دارد. بارزترین تفاوت این خودرو با سایر هم نوعان خود سقف تاشوی آن است.

خودرو لوکس امپراتور جدید ژاپن +تصاویر

خودرو لوکس امپراتور جدید ژاپن +تصاویر

خودرو لوکس امپراتور جدید ژاپن +تصاویر

آخرین باری که در یک مراسم رسمی با حضور امپراتور ناروهیتو از خودرو Toyota Century استفاده شد به سال ۱۹۹۳ برمی‌گردد. در آن مراسم شاهزاده ناروهیتو با شاهزاده خانم ماساکو ازدواج کرد. از آن سال تا کنون از مدل‌های مختلف این خودرو ژاپنی در مراسم‌های رسمی این کشور به ندرت استفاده شده است و همین موضوع سبب شده بود گمانه زنی‌ها یاز ایجاد نقص فنی و مشکلات مالی در خط تولید Toyota Century شده بود.

خودرو لوکس امپراتور جدید ژاپن +تصاویر

خودرو لوکس امپراتور جدید ژاپن +تصاویر

رسانه‌های ژاپن اعلام کردند امپراتور جدید این کشور از این پس در تردد‌های روزانه خود از خودرو Toyota Century استفاده می‌کند.

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند