کدخبر: ۲۸۱۴۵۹ لینک کوتاه

وزیر بهداشت: بیماری های روانی از مخاطرات جدی جهان است

اقتصادنیوز : وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی گفت: هم اکنون بیمارهای روانی به ویژه افسردگی یکی از مخاطرات جدی جهان است که متاسفانه در کشورمان شیوع بیشتری دارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا،سعید نمکی شامگاه شنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان افزود: بیماری های روانی و بخصوص افسردگی از عوامل مهم رغبت به اعتیاد، خودکشی و خشونت به شمار می رود.

این مسئول تاکید کرد: بکارگیری هنر در روح نوازی جامعه امری مهم محسوب می شود و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حوزه های مختلف تحولاتی را آغاز کرده است.

وی اظهار داشت: معتقدیم کارها باید از مدرسه شروع شود، برهمین اساس امروز در شهرسنان نمین اردبیل مدارس بدون پوسیدگی دندان جشن گرفته شد و این برنامه در دیگر مدارس کشور نیز تعمیم داده می شود.

این مسئول با ببان اینکه پیشگیری در کشور ما مغفول مانده است، تاکید کرد: اعتقاد داریم اگر در بخش پیشگیری سرمایه گذاری شود از هزینه های بالای درمان جلوگیری می شود.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان نیز در این دیدار گفت: اقدامات متعددی در راستای گسترش خدمات بهداشتی و درمانی در این استان انجام گرفته که قابل مقایسه با قبل انقلاب نیست.

حجت الاسلام علی خاتمی افزود: با وجود گرفتاریها و مشکلات متعدد کارهای بزرگ و شگرفی در کشور و این استان انجام گرفته که دسترسی مردم به خدمات را بیش از گذشته تسهیل کرده است.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند