کدخبر: ۲۸۱۶۵۶ لینک کوتاه

پورشه تایکان شکار عکاسان شد!

اقتصاد نیوز: پورشه تایکان اولین خودروی تمام الکتریکی این برند آلمانی محسوب می شود. به تازگی تصاویر جاسوسی این خودرو به اینترنت راه پیدا کرده است.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از کلیک،هفته گذشته شاهد انتشار تصاویر مخفیانه از خودروی پورشه تایکان در فضای مجازی بودیم، البته این تصاویر کیفیت بسیار پایینی داشتند. به تازگی تصاویر جاسوسی جدید این خودرو از کشور آلمان در اختیار رسانه ها قرار گرفته است. این تصاویر برخلاف گذشته، کیفیت مناسبی دارند.

در بخش جلویی این محصول شاهد استفاده از چراغ های خودروی مفهومی پورشه Mission E هستیم، البته پورشه تغییرات کوچکی را در آن اعمال کرده است. از آنجایی که با یک خودروی برقی روبه‌رو هستیم، نیازی به استفاده از ورودی هوا در سپر جلو نیست. این سبک طراحی در خودروهای تمام الکتریکی مرسوم است.

دستگیره درب‌ ها با هنرمندی در بدنه تعبیه شده اند. طراحی بخش پشتی این خودرو مناسب به نظر می رسد، البته در مقایسه با محصولات کنونی این برند تفاوت هایی دارد.

برخلاف نمونه های آزمایشی قبلی، پورشه تایکان موجود در تصاویر جاسوسی جدید فاقد خروجی اگزوز است. همانطور که می دانید، خودروهای تمام الکتریکی نیازی به خروجی اگزوز ندارند.

تولید پورشه تایکان از سپتامبر سال جاری میلادی آغاز می شود و هدف این شرکت آلمانی، تولید 20 هزار دستگاه در سال اول است. سال آینده میلادی شاهد عرضه نسخه توریسمو این خودرو خواهیم بود (پورشه تایکان کراس توریسمو سال 2020 از راه می رسد).

این خودروی آلمانی به دو موتور برقی مجهز می شود که در مجموع قدرتی بیش از 600 اسب بخار را در اختیار راننده قرار می دهند. سرعت پورشه تایکان در مدت زمان 3.5 ثانیه از صفر به 100 کیلومتر بر ساعت می رسد که مشابه با شتاب پورشه پانامرا توربو S E-Hybrid است.

شرکت های زیادی در بخش خودروهای الکتریکی سرمایه گذاری کرده اند. با توجه به این موضوع، موفقیتپورشه در این بخش از بازار تضمین شده نیست.

Source: motor
این مطلب برایم مفید است