کدخبر: ۲۸۱۶۹۰ لینک کوتاه

گوایدو شکست در کودتا را پذیرفت

سرکرده شورشیان مورد حمایت آمریکا در ونزوئلا با اذعان به وفاداری ارتش به رئیس جمهوری این کشور اعلام کرد که شکست در کودتا علیه «مادورو» را قبول دارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، راشاتودی گزارش داد، «خوان گوایدو» سرکرده شورشیان مورد حمایت آمریکا در ونزوئلا پس از عدم موفقیت در کودتا علیه رئیس جمهوری این کشور در سخنانی اعتراف کرد که «نیکلاس مادورو» رئیس‌جمهوری منتخب و قانونی ونزوئلا همچنان از وفاداری ارتش این کشور برخوردار است.

سرکرده شورشیان مورد حمایت آمریکا در ونزوئلا در این باره تصریح کرد: فکر می‌کنم متغیرهای (تلاش ناکام کودتا) در این نقطه از زمان واضح و روشن شده است. شاید به این دلیل بوده است که ما همچنان به سربازان بیشتری نیاز داریم و شاید به مقامات بیشتری از نظام حاکم نیاز داریم که تمایل به حمایت از آن (کودتا) داشته باشند.

این درحالیست که سه شنبه هفته گذشته «خوان گوایدو» سرکرده شورشیان مورد حمایت آمریکا در ونزوئلا با حمایت آمریکا طرفداران خود را به خیابان‌ها فراخواند. در همین راستا گروه اندکی از سربازان ارتش نیز در تلاشی نافرجام کودتائی را در این کشور علیه رئیس جمهوری به راه انداختند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند