کدخبر: ۲۸۱۸۳۸ لینک کوتاه

همه چیز درباره «اتاق جنگ» فیس بوک

اقتصاد نیوز:فیس بوک تصمیم گرفته یک "اتاق جنگ" جدی را برای مقابله با مداخلات آنلاین در انتخابات اتحادیه اروپا افتتاح کند. این مووضع پس از آن اعلام می شود که فیس بوک طی سال های اخیر بارها به خاطر نقش خود در انتخابات ۲۰۱۶ ایالات متحده و برگزیت مورد مواخذه قرار گرفته است.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از انتخاب، قرار است یک تیم 40 نفری وظیفه رصد و بررسی اخبار جعلی را بر عهده بگیرند. در حال حاضر فیس بوک هدف اصلی "اتاق جنگ"  را مبارزه با دخالت در انتخابات اتحادیه اروپا در نظر گرفته است اما پیش بینی می شود در صورت موفقیت این طرح، شاهد تعمیم آن به دیگر نقاط جهان نیز باشیم.

این شبکه اجتماعی، برای تحقق هدف خود، یک تیم 40 نفری  را برای مبارزه با اطلاعات غلط پیش از انتخابات اتحادیه اروپا  در دوبلین، پایتخت ایرلند تشکیل داده است. این تیم متشکل از دانشمندان علوم داده، مهندسین و کارشناسان امنیتی است که هدف از آن شناسایی محتویات جعلی است. درواقع این گروه وظیفه دارند محتویات جعلی را پیش از انتشار گسترده آن لغو کنند.

سخنگوی فیس بوک در این خصوص می گوید:  "درست است که این تیم برای مدت کوتاهی قعالیتی آزمایشی را شروع کرده است. اما فیس بوک با تیم های ردیابی متعدد خود در حال کار روی صدها نمونه از رفتارهای مشکوک مربوط به موضوعات سیاسی در سراسر جهان است. بعضی از فعالیت های سایبری در تلاش برای سرکوب رای دهندگان بوده اند که به سرعت در همان زمان انتشار حذف شده اند. فیس بوک از تجارب گذشته خود آموخته و سیستم خود را به خوبی تنظیم کرده است تا هرچه سریعتر رفتارهای متخلفان را بررسی و به سرعت آنان را محدود کند."

تلاش جدید فیس بوک در اتحادیه اروپا نشان دهنده موفقیت های اولیه فیس بوک با اتاق های جنگی است که  برای انتخابات در ایالات متحده و برزیل تشکیل داده است. با همه این ها هنوز نگرانی های وجود دارد که برخی کشورها هنوز هم راه هایی برای مداخلات انتخاباتی داشته باشند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند