کدخبر: ۲۸۲۰۹۹ لینک کوتاه

سناتور دموکرات آمریکایی:

در حالی آرام آرام به جنگ دیگری می رویم که با گذشت پنج ماه، هنوز وزیر دفاع نداریم!

اقتصادنیوز:کریس مورفی سناتور دموکرات ایالت کانکتیکات با انتقاد از رویکرد جنگ‌طلبانه حاکم بر کاخ سفید گفت: ما در حالی آرام آرام به جنگ دیگر می رویم که با گذشت پنج ماه، هنوز وزیر دفاع نداریم.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، کریس مورفی روز سه شنبه در صفحه شخصی خود نوشت: ما اکنون در سه کشور عراق، افغانستان و سوریه در حال جنگ هستیم، و آرام آرام به سمت جنگ با 2 کشور دیگر یعنی ونزوئلا و ایران هم می رویم. وی با حروف درشت آورده است: این در حالی است که ما هنوز بعد از پنج ماه وزیر دفاع نداریم.

اظهارات مورفی پس از آن مطرح شد که جان بولتون مشاور امنیت ملی ترامپ شامگاه یکشنبه از اعزام ناوگروه آبراهام لینکلن به خلیج فارس به منظور ارسال پیام روشن به ایران خبر داد.

***

پاتریک شاناهان سرپرست وزارت دفاع آمریکا هم این مساله را تایید کرد و گفت اطلاعات مشخص و موثقی وجود دارد که ایران قصد تهدید منافع ما را در منطقه دارد.

پاتریک شاناهان

وی پس از آن به این سمت منصوب شد که جیمز متیس وزیر دفاع پیشین آمریکا به دلیل اختلاف با سیاست های جنگ طلبانه ترامپ و مشاور امنیت ملی وی، از ابتدای سال جدید میلادی از ادامه کار کناره گیری کرد.

سرپرست پنتاگون هیچ اطلاعاتی درباره چگونگی تهدید ایران ارائه نکرد اما تحلیلگران معتقدند پس از اقدام واشنگتن علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و فشار بر خریداران نفت ایران، احتمال تنش بین دو کشور بیشتر شده است. 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند