کدخبر: ۲۸۲۲۱۶ لینک کوتاه

جهان، تحت تاثیر تروریسم اقتصادی آمریکا علیه ایران است

اقتصادنیوز- یک روزنامه اردو زبان پاکستان با سرزنش از رویکرد دولت ترامپ برای هدف قرار دادن ملت ها و کشورهای مستقل مانند جمهوری اسلامی ایران با استفاده از تحریم های اقتصادی، نوشت: تروریسم اقتصادی آمریکایی علیه ایران کشورهای مختلف از جمله پاکستان را نیز هدف قرار داده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، روزنامه «دنیا» روز چهارشنبه در مقاله ای با عنوان «نفت، ونزوئلا- ایران و پاکستان»، افزود: آمریکا به دنبال اجرای طرح خودساخته نظم نوین جهانی است که تحت آن واشنگتن کشورها و ملت هایی که تسلیم خواسته ها این کشور نمی شود را هدف تحریم های شدید قرار می دهد.
در این مقاله آمده است: تخریب معیشت یک کشور که همیشه در دستور کار آمریکا قرار دارد، یک تروریسم اقتصادی محسوب می شود که فقط بحران انسانی در بر دارد بطوریکه ممنوعیت واردات دارو و تشدید سوء تغذیه باعث نابودی مردم و جامعه می شود.
این روزنامه پاکستانی با انتقاد از سکوت کشورهای جهان در برابر هدف قرار گرفتن میلیون ها نفر از مردم در پی تحریم های دارو و غذا، نوشت: برخی از طرف ها مانند اتحادیه اروپا چنان در برابر اقدامات آمریکایی ها سر تعظیم فرود آورده اند که به خیال آنان به جز این کشورها، دیگر هیچ کشور در دنیا وجود ندارد.
در این مقاله آمده است: آیا سازمان ملل به این فکر نکرده است که پیروزی سیاسی یک کشور برای اعمال تحریم ها به ویژه ممنوعیت های خرید دارو، باعث تهدید زندگی میلیون ها شهروند از جمله زن و بچه می شود.
روزنامه دنیا نوشت: هدف از تاسیس سازمان ملل حراست از منافع کشورهای جهان بود اما متاسفانه از این جایگاه برای اعمال تحریم های ظالمانه و تروریسم اقتصادی علیه دیگر کشورها استفاده می شود. 
به نوشته این روزنامه اردو زبان، جمهوری اسلامی ایران و ونزوئلا به عنوان دو کشور بزرگ تولید کننده نفت این روزها هدف توطئه ها و تحریم های آمریکایی قرار گرفته اند و تبعات منفی آن بسیاری از کشورها از جمله پاکستان را نیز تحت تاثیر قرار داده است.
در این مقاله آمده است: تحریم های نفتی آمریکا علیه ایران، باعث بی ثباتی قیمت جهانی نفت شده و سیاست های معیشتی پاکستان و همچنین نرخ سوخت در این کشور نیز تحت تاثیر این وضعیت قرار گرفته است.
«محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه هشتم اردیبهشت ماه در حساب توییتر خود نوشت: بولتون و 'تیم ب' مردم ایران را آماج تروریسم اقتصادی قرار داده اند.
وی در این توییت افزود: جان بولتون و تیم ب می‌گویند که مردم ایران شایسته‌ وضعیتی بهتر هستند؛ ولی در عین حال اعتراف کرده اند که به دنبال توهم خود برای تغییر نظام، مردم ایران را آماج تروریسم اقتصادی و حتی جنگ قرار داده ند. آیا دونالد ترامپ اجازه خواهد داد آنها رویای خود برای یک جنگ بی‌پایان دیگر را محقق کنند؟

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند