کدخبر: ۲۸۲۶۱۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
آمریکا: تعهد کتبی از چین می خواهیم

آمریکا: تعهد کتبی از چین می خواهیم

اقتصادنیوز: آمریکا اعلام کرده است به الفاظ و گفته های طرف چینی در مناقشه تجاری اعتنایی نمی کند و خواستار آن است این کشور به صورت رسمی و کتبی متعهد شود از اقدامات مقرر در توافق، عدول نخواهد کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، روزنامه اس سی هنگ کنگ روز جمعه نوشت اکنون این خطر وجود دارد که با افزایش فشارهای آمریکا بر چین بخصوص درخواست تعهد کتبی چین، این مذاکرات به شکست بیانجامد.

همزمان با این تحولات برخی از رسانه ها و کارشناسان اقتصادی در چین گفته اند که اگر این کشور زیر بار تعرفه های بیشتر آمریکا برود بهتر از آن است که با خواست آن کشور و بر طبق الگوی تحمیلی واشنگتن دست به خودکشی اقتصادی بزند.

تازه ترین گزارش ها حاکی است که درخواست تعهد کتبی از سوی آمریکا یکی از جدی ترین مواردی است که می تواند گفت و گوها را به شکست بکشاند.

روزنامه خاطر نشان می کند آمریکا می خواهد هر جمله و عبارتی که چینی ها برای اصلاحات اقتصادی می گویند و تعهداتی که می دهند مو به مو در توافق نهایی نوشته شود.

شی اینهونگ مشاور شورای دولتی چین و استاد دانشگاه مردم می گوید که بدجوری از سوی آمریکا تحت فشار قرار گرفته ایم.

وی افزود امیدوار بودیم که در برخی از مسایل کوچکتر اجماع نظری داشته باشیم اما ترامپ زیر بار نرفته است.

وی تاکید کرد که آمریکا می خواهد هر موضوعی حتی کوچک که به طور اصولی از سوی چین قبول شده است در توافق درج شود اما پکن این را قبول نکرده است.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند