کدخبر: ۲۸۳۰۸۴ لینک کوتاه

پای بسکتبال هم به توافق هسته‌ای باز شد! +عکس

اقتصاد نیوز:رهبر کره شمالی، بسکتبال را به عنوان بخشی از شروط خود برای خلع سلاح هسته‌ای عنوان کرده است.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از خبرگزاری تسنیم، دومین نشست بین سران دولت‌های کره شمالی و آمریکا، سال گذشته میلادی در هانوی، پایتخت ویتنام برای خلع سلاح هسته‌ای کره شمالی برگزار شد.

یکی از شروط کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی برای خلع سلاح هسته‌ای و عادی سازی روابط بین دو کشور کره شمالی و آمریکا، حضور بسکتبالیست‌های معروف آمریکا در کره شمالی عنوان شده است.

مقامات آمریکایی، ضمن تایید این مطلب،‌گفته‌اند که این بند به صورت رسمی و کتبی توسط کره‌ ثبت شده است. آنها همچنین برای تبادل مسائل فرهنگی، خواهان حضور و اجرای گروه‌های ارکستر آمریکایی در کره شمالی شده‌اند.

پای بسکتبال هم به توافق هسته‌ای باز شد

وزارت امور خارجه آمریکا همچنین گفت: در حالی که هیچ گونه توافقی بین دو کشور ایجاد نشد اما هر دو کشور تلاش کردند تا این اختلافات بزرگ را با مسائل فرهنگی پر کنند.

در پایان البته،‌ دونالد ترامپ به دلیل اینکه درخواست‌های رهبر کره شمالی با مواردی که آمریکا خواسته بود،‌ مطابقت نداشت، میز مذاکره را ترک کرد.

کیم جونگ اون علاقه خاصی به بسکتبال دارد و در صحبت‌هایش گفته که شیکاگو بولز، تیم مورد علاقه اوست و کفش‌های نایکی می‌پوشد. رهبر پیشین کره شمالی نیز از دولت آمریکا خواسته بود تا مایکل جردن، اسطوره بسکتبال آمریکا، سفری به این کشور داشته باشد.

در سال 2013، دنیس رادمن، ستاره پرحاشیه پیشین تیم شیکاگو بولز به همراه چند بازیکن آمریکایی دیگر در قالب طرحی به نام «دیپلماسی بسکتبال» به کره شمالی سفر کردند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند