کدخبر: ۲۸۳۲۷۲ لینک کوتاه

مخالفت اپوزیسیون پاکستان با وام صندوق بین المللی پول

اقتصادنیوز: اپوزیسیون پاکستان، توافقنامه کمک مالی شش میلیارد دلاری امضا شده بین دولت این کشور و صندوق بین المللی پول را مردود اعلام کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری میزان ، 'عبدالحافظ شیخ' یکشنبه اعلام کرد، پاکستان و صندوق بین المللی پول پس از ماه ها گفت وگو، بر سر اعطای بسته کمک مالی شش میلیارد دلاری این صندوق به اسلام آباد طی یک دوره سه ساله به توافق رسیدند. 

سخنگوی 'مسلم لیگ نواز' پاکستان امروز(دوشنبه) در مخالفت با امضای این توافقنامه گفت: توافق با صندوق بین المللی پول، موفقیت آمیز بود اما، اکنون باید منتظر فروریختن بمب تورم بر سر مردم پاکستان باشیم. عمران خان، شما کشور را فقط با شش میلیارد تحویل این صندوق دادید.

به گفته رهبر حزب بزرگان پاکستان، پس از این توافق، از مشاهده تورم در کشور گریزی نیست. 
رهبر حزب مردم پاکستان نیز گفت، به نظر می رسد حاصل این بسته کمک مالی صندوق بین المللی پول چیزی جز سونامی تورم نباشد. امید می رود که این سونامی، مردم را برده این صندوق نکند.

رهبر جماعیت اسلامی پاکستان نیز خاطر نشان کرد، دولت به شرط صندوق بین المللی پول در زمینه اعمال مالیات بیشتر تن داد و با این توافق و افزایش قیمت برق، گاز و نفت، به برده های صندوق بین المللی پول تبدیل خواهند شد.

وام های خارجی پاکستان در پنج سال گذشته، از 90 میلیارد دلار فراتر رفت و صادراتش رشد منفی داشت.
پرداخت بدهی های مالی خارجی، یکی از دلایل دریافت بسته کمک مالی صندوق بین المللی پول از سوی پاکستان است.

این مطلب برایم مفید است