کدخبر: ۲۸۳۳۶۴ لینک کوتاه

تولید مسکن استیجاری راه کار بازار اجاره مسکن

اقتصادنیوز : عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: وزارت راه و شهرسازی به دنبال ارائه تسهیلات کم سود برای جبران بخشی از ودیعه مسکن است، البته باید راه کاری اندیشیده شود تا مالکان نتوانند پس از پرداخت این تسهیلات، میزان رهن مسکن را بالا ببرند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خانه ملت ؛سیدحسین افضلی عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به برنامه ریزی وزارت راه و شهرسازی برای تولید مسکن استیجاری، گفت: در شرایط کنونی بازار اجاره مسکن بسیار پرتلاطم و بحرانی است و عملا با افزایش چشمگیر قیمت مسکن، نرخ اجاره بها نیز به صورت سرسام آور افزایش یافته است.

نماینده مردم اقلید در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در شرایط کنونی خانوارها برای تأمین مسکن اجاره ای با مشکلات بسیاری روبه رو هستند و عملا بخش اعظمی از مردم توان مالی برای پرداخت ودیعه های سنگین را ندارند.

وی بر لزوم حمایت دولت و وزارت راه و شهرسازی از مستأجران تأکید کرد و گفت: در شرایط کنونی دولت باید در راستای افزایش سرمایه خانوارها برای پرداخت ودیعه اجاره مسکن اقدام کند.

افضلی ادامه داد: وزارت راه و شهرسازی دو برنامه اصلی را برای مدیریت بازار اجاره مسکن دنبال می کند که تولید مسکن استیجاری و ارائه تسهیلات ودیعه با سود پایین بخشی از این سیاست محسوب می شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: به نظر من تولید مسکن استیجاری می تواند بخشی از مشکلات بازار اجاره مسکن را حل کند، به شرطی که در این راستای برنامه ریزی دقیقی صورت گیرد تا این پروژه به سرنوشت پروژه های قبلی ساخت مسکن تبدیل نشود، از این رو ضروری است که در این راستا از ظرفیت های بخش خصوصی برای اجرای پروژه ها استفاده شود.

وی ادامه داد: یکی دیگر از برنامه های وزارت راه و شهرسازی، ارائه تسهیلات کم سود برای جبران بخشی از ودیعه مسکن است، البته برای اجرای این سیاست باید نظارت دقیق صورت گیرد تا مالکان نتوانند پس از پرداخت این تسهیلات به مستأجران، میزان رهن مسکن را بالا ببرند، بنابراین دولت و وزارت راه و شهرسازی در گام نخست باید در جهت اعمال سیاست قیمت منطقه ای عمل کنند.

عضو کمیسیون عمران مجلس افزود: با توجه به اینکه به فصل تابستان و نقل و انتقال مستأجران نزدیک می شویم، دولت باید هرچه سریع تر برای ساماندهی این حوزه اقدام کند. 

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند